Eestile sauna kütnud Islandi käsipallikoondis näitas tõelist tipptaset (6)

Toimetas Ville Arike
Eesti meeste käsipallikoondis.
Eesti meeste käsipallikoondis. Foto: Joonas Kuuskla / Eesti käsipalliliit

MM-valiksarjas play-off'i otsustava matšini jõudnud Eesti käsipallikoondis pidi seeria avamängus tunnistama Reykjavikis Islandi 50:25 paremust ning et edasipääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes, on MMile pääsemise lootus sisuliselt kadunud.

Islandi parim saavutus – olümpiahõbe – tuli küll juba 16 aastat tagasi Pekingist, kuid maailma tipptasemele kuulub see riik käsipallis jätkuvalt. Koondisse kuulub palju Saksamaa Bundesliga tippmängijaid. Klassivahet hakatigi näitama esimestest minutitest alates. See oli teine käsipall võrreldes eelmiste ringidega, kus Eesti alistas kahe mängu kokkuvõttes Läti ja Ukraina.

Islandlaste liidrite Omar Magnussoni ja Gisli Kristjanssoni individuaalne meisterlikkus käis eestlastele üle jõu. Platsi teises otsas suutsid võõrustajad aga kaitsjate ja väravavahi koostöös ridamisi Eesti rünnakuid tõrjuda. Vähem kui üheksa minutiga oli Island ees 7:2.

Mängupilt ei muutunud ka hiljem. Kümneväravaline vahe tehti sisse 22. minutil (19:9), poolajavileks seati tabloole numbrid 26:12. Seejuures olid islandlased teinud 27 pealeviset ehk ei saanud väravasse ainult üht viset!

Teisel poolajal kasvatasid võõrustajad edumaad natuke aeglasemas tempos, aga põhimõttelist vahet polnud. Lõpuks tabas Islandi 55 viskest 50, Eestil 48st 25.

Võitjate resultatiivsemad olid Magnusson 13, Kristjansson 8 ja Orri Porkelsson 6 väravaga. Eesti edukamad olid Dener Jaanimaa 7, Karl Toom 5 ja Hendrik Koks 4 väravaga.

Eesti koondise peatreener Martin Noodla tõdes ETV otseülekandes, et kaitset polnud ja nii polnudki midagi teha. «Igaüks üksikult kaotas olukordi, lisaks ei peetud kokkulepetest kinni. Lisaks on meil praegu vigastuste tõttu kaitsemänguks väga õhuke koosseis – mängime nendega, kes on. Vastaste meisterlikkus ja meie vead said otsustavaks,» ütles Noodla.

Kordusmäng peetakse laupäeval kell 18 Tallinnas, Kalevi spordihallis.