Kalev/Cramo alustas poolfinaalseeriat jõhkra jõudemonstratsiooniga

Jarmo Jagomägi
Kalev/Cramo ei jätnud Raplale mingit võimalust.
Kalev/Cramo ei jätnud Raplale mingit võimalust. Foto: Tairo Lutter

Eesti korvpalli meistrivõistluste teise poolfinaali avamängus alistas Kalev/Cramo koduväljakul ülikindlalt 106:51 Rapla Avis Utilitase.

Tiimid tulid kolme võiduni peetavale seeriale vastu täiesti erinevatelt stardikohtadelt. Kalev tegi veerandfinaalis sotid selgeks juba 29. aprilliks, Rapla madistas TalTechiga otsustavas viiendas lahingus veel pühapäeval.

Kohtumise saatus sai selgeks tegelikult esimeste minutitega. Avaveerandi keskpaigas oli Kalev peal 15:6, neljandiku lõpuks juba 26:10.

Koduperemehed ei võtnud jalga gaasipedaalilt. Üha vahet kasvatades võideldi poolajaks välja juba 32-punktiline edu, 60:28.

14 päeva jooksul kuuenda mängu pidanud Rapla ei saanudki end korralikult käima. Kolmas veerandaeg oli korvide vaesem, kuid 19:10 paremuse toel kärises edu üle 40 silma, 79:38.

Viimased kümme minutit muutust ei toonud. Kalev hoidis vastasel ora tagumikus lõpuni välja. Neljandik võideti 27:13 ja kogu mäng lausa 55 punktiga.

Võitjate resultatiivseim oli üleplatsimehena 21 silma kogunud Manny Suarez. Kahekohalise skoorini jõudis üheksast platsil käinud mehest seitse. Kalevi kapten Martin Dorbek kaasa ei teinud.

Rapla poolelt ei jõudnud keegi kümne punktini. Eric Hunter ja Volodõmõr Sevtšenko viskasid mõlemad üheksa silma. Külaliste tabavus oli väljakult 28 protsenti (71/20).

Poolfinaalid jätkuvad homme Pärnus, kus kohalik Sadam võõrustab 0:1 kaotusseisust Tartu Ülikool Maks & Mooritsat. Rapla võtab juba reedel uuesti vastu Kalevi.