MEISTRITE LIIGA Dortmund suutiski seda! PSG jääb finaalist eemale

Toimetas Karl Juhkami
Dortmundi mängijad embamas värava autorit Mats Hummelsit.
Dortmundi mängijad embamas värava autorit Mats Hummelsit. Foto: IMAGO / kolbert-press / Marc Niemeyer

Jalgpalli Meistrite liiga tänavune esimene finalist on Dortmundi Borussia, kes oli poolfinaalis kahe mängu kokkuvõttes 2:0 üle Pariisi Saint-Germainist.

Avamängu 0:1 kaotanud PSG alustas koduplatsil toimunud kordusmängu selgelt aktiivsemalt. Kui nad olid mängu esimesed minutid veetnud Dortmundi väljakukolmandikul ja saatnud kasti ka mitu ohtlikku palli, näis, et ees ootab väga ühepoolne kohtumine.

Dortmund suutis aga avaminutite ehmatusest kosuda ning sai kohtumise edenedes aina rohkem mängu sisse. Kuigi avapoolaja kontrollivamaks pooleks jäigi PSG, siis ühtegi ohtlikku momenti neil Dortmundi värava all tekitada ei õnnestunud.

Küll õnnestus see neil kohe teise poolaja alguses, kui Warren Zaire-Emery saatis 47. minutil palli posti. Kaks minutit hiljem tabas PSGd aga külm dušš, kui Dortmund teenis nurgalöögi ja avas sealt skoori: peatabamuse autoriks oli kastis vabaks jäetud Mats Hummels.

Pärast seda muutusid PSG rünnakuüritused veelgi aktiivsemaks ja 60. minutil ragises Nuno Mendesi kauglöögi tulemusena taas Dortmundi väravaraam. Ent kuidas PSG ka ei proovinud, siis seda väravat ei tulnud...

76. minutil sahises järjekordse nurgalöögi tagajärjel hoopiski PSG väravavõrk, kui tol korral oli Mats Hummels liikunud suluseisu ning tabamus ei lugenud.

Viimased veerand tundi proovis PSG eriti tarmukalt, kuid lähemale järjekordsetest raamiraginatest – 85. minutil lendas Kylian Mbappe lühiüritus latti, 87. minutil Vitinha kauglöök latti – nad ei jõudnudki.

Nõnda edeneski Dortmund 1. juunil Wembleyl toimuvasse finaali. Kes neile seal vastu astub, selgub kolmapäeva õhtul, kui teist korda lähevad vastamisi Madridi Real ja Müncheni Bayern. Nende avamäng Saksamaal jäi 2:2 viiki.