Semeņistaja triumfē Romas "WTA 1000" sērijas turnīra kvalifikācijas spēlē

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Darja Semeņistaja
Darja Semeņistaja Foto: facebook.com/mslta

Latvijas tenisiste Darja Semeņistaja pirmdien Spānijā svinēja uzvaru Romas "WTA 1000" sērijas turnīra kvalifikācijas sacensību pirmajā kārtā.

Semeņistaja (WTA 122.) ar 4-6, 6-0, 7-5 pieveica mājinieci Jesiku Maneiro (WTA 89.), kura kvalifikācijā bija izsēta ar 14.numuru.

Pirmajā setā Semeņistaja, kura spēli sāka ar servi, nokļuva zaudētājos ar 0-3 un nespēja panākt pretinieci.

Trešā seta sākumā, ko ar servi sāka Latvijas otrā rakete, tika izspēlēti divi garākie geimi spēlē, abām tenisistēm uzvarot savas serves geimus.

Ceturtajā geimā Semeņistaja izmantoja otro no divām breikbumbām pēc kārtas, taču zaudēja nākamos četrus geimus, nonākot viena geima attālumā no zaudējuma spēlē - 3-5.

Devītajā geimā Latvijas otrā rakete atspēlēja trīs mačbumbas, no kurām divas bija pēc kārtas, panākot 4-5. Desmitajā geimā Semeņistaja vēlreiz atspēlēja divas mačbumbas pēc kārtas un ar četrām uzvarētām izspēlēm pēc kārtas rezultātu izlīdzināja - 5-5.

Savukārt 12.geimā Semeņistaja izmantoja pirmo no divām mačbumbām.

Maneiro labāk servēja, izpildot trīs neatvairāmas serves pret Latvijas tenisistes vienu "eisu", taču arī biežāk pieļāva dubultkļūdas servēs (9:0).

Semeņistaja gan precīzāk servēja, laukumā trāpot 68,9% pirmo servju (pretiniecei - 56,2%), gan guva vairāk punktu ar pirmo (54,8%:54%) un otro (57,6%:41%) servi.

Latvijas otrā rakete izmantoja pusi no 16 breikbumbām, bet Maneiro punktu guva piecās no 17 iespējām.

Visā spēlē Semeņistaja uzvarēja 105 no 195 izspēlēm.

Par uzvaru Semeņistaja nopelnīja 20 pasaules ranga punktus.

Izšķirīgajā spēlē par iekļūšanu Romas sacensību pamatturnīrā Semeņistaja tiksies ar slovākieti Rebeku Šramkovu (WTA 120.), kura pirmdien ar 6-2, 6-3 apspēlēja kvalifikācijā ar desmito numuru izsēto britu sportisti Herietu Dārtu (WTA 85.).

Romas turnīra pamatsacensībās piedalīsies arī Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko, kura pasaules rangā ieņem desmito vietu un turnīrā izsēta ar devīto numuru. Viņa no pirmās kārtas sacensībām ir atbrīvota.