Video "Valmieras" futbolisti otro reizi šosezon pieveic līderi RFS (112)

CopyDraugiem X Whatsapp
"Valmieras" futbolisti
"Valmieras" futbolisti Foto: Jānis Līgats

"Valmieras" komanda, spītējot kluba problēmām, svētdien "Tonybet" Latvijas futbola virslīgas 11. kārtas mačā mājās ar rezultātu 2:0 (0:0) pārspēja RFS un otro reizi sezonā uzvarēja pašreizējo čempioni.

RFS komandai pārtrūka piecu uzvaru sērija. Rīdzinieki bez zaudējumiem bija astoņos mačos pēc kārtas, iepriekšējo un šosezon līdz šim vienīgo neveiksmi piedzīvojot tieši pret "Valmieru" pirmajā aplī - 0:1.

"Valmieras" labā vārtus guva Žeremī Klementē un Aliuāns Ndojs.

Pēc spraiga pirmā puslaika, kurā vārti netika gūti, otrajā rezultāta izmainīšanai vajadzēja vien deviņas minūtes. Cīņas 54. minūtē pēc Lūkasa Vapnes piespēles Klementē izdarīja sitienu no soda laukuma robežas un panāca 1:0, bet nedaudz vēlāk francūzis trāpīja pa vārtu konstrukciju.

Puslaika otrajā pusē pēc Roberta Savaļnieka pārkāpuma pret Meisu Diopu ar VAR palīdzību tika konstatēts, ka uz RFS vārtiem jānozīmē 11 metru soda sitiens. "Pendeli" izpildīja Ndojs, kurš 78. minūtē panāca 2:0.

Pamatlaika pēdējās minūtēs pēc viesu kļūdām valmieriešiem pāris epizodēs bija iespējas gūt vēl vārtus.

"Valmierai" par parādsaistību nenokārtošanu draud trīs punktu zaudēšana kopvērtējuma tabulā, kā arī komanda var palikt bez iepriekšējā sezonā nodrošinātās ceļazīmes uz UEFA Konferences līgas kvalifikāciju.

Vēl šodien "Auda" "Skonto" stadionā uzņems "Riga".

Pirmdien "Liepāja" savā laukumā tiksies ar "Metta", bet otrdien "Grobiņa"/LFS savā laukumā uzņems "Daugavpili" un "Tukums 2000"/"Telms" - "Jelgavu".

Pirmo vietu ar 25 punktiem 11 spēlēs ieņem RFS, kurai ar 21 punktu desmit mačos seko "Riga". Trešā ar 20 punktiem 11 cīņās ir "Valmiera", 18 punktus guvusi "Daugavpils", bet pa 14 punktiem - "Audai" un "Tukums 2000"/"Telms" vienības. Astoņi punkti ir "Jelgavai", "Metta" vienībai, "Grobiņa"/LFS un "Liepājai".

Virslīgas čempionāts ar desmit komandu līdzdalību notiek četros apļos, katrai komandai aizvadot 36 spēles. 180 spēles paredzēts aizvadīt līdz 9. novembrim.

Pagājušajā sezonā otro reizi par čempioni kļuva RFS, kas nodrošināja uzvaru tikai pēdējā kārtā, izcīnot uzvaru pār "Metta" komandu ar 1:0.