VIDEO Eestile lõi Messi viis väravat. Millise «viiekaga» ta nüüd MLSis hakkama sai?

Toimetas Ville Arike
Lionel Messi suudab palliga teha absoluutselt kõike.
Lionel Messi suudab palliga teha absoluutselt kõike. Foto: Megan Briggs / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP / Scanpix

Sellest möödub varsti kaks aastat, kui Argentina vutivõlur Lionel Messi lõi Eesti koondise võrku viis palli. Läinud ööl sai ta ühe teistsuguse «viiekaga» hakkama USA profiliigas MLS. Millega oli tegemist?

Messi tööandja Miami Inter kohtus Joel Lindpere omaaegse koduklubi New York Red Bullsiga ja võitis 6:2. Seejuures poolajal oli Inter 0:1 taga. Pärast vaheaega läks aga lahti korralik möll.

48. minutil Matias Rojas viigistas, 50-ndal viis Messi Interi juhtima. 62. minutil lõi Rojas oma teise, perioodil 68.-81. minutini skooris aga kolmel korral Luis Suarez. Inter juhtis 6:1 ja lasi vastasel teise värava lüüa alles penaltist seitsmendal üleminutil.

Mille erilisega Messi siis hakkama sai? Hulga MLSi rekordite purustamisega, vaata mängu tipphetki!

Jah, Messi andis viis (!) väravasöötu! Seda kõike ühe poolaja, täpsemalt veidi enam kui poole tunni jooksul. Nii viis väravasöötu poolaja kui ka mängu jooksul, samuti osalemine ühe mängu kuues väravas tähistavad MLSi rekordit. Varasem tippmark kuulus viie värava sünni juures uruguailasele Diego Rossile (Los Angeles) – tema suutis seda korra 2018. ja korra 2020. aastal.

36-aastane Messi polnud oma karjääri jooksul varem viit väravasöötu ühes mängus andnud.

12 mängust 24 punkti kogunud Inter asub MLSis liidrikohal.