Igipõlise rivaali komistamine algatas Madridis võidupeo

Karl-Joosep Küngas
Madridi Real krooniti 36. korda Hispaania meistriks.
Madridi Real krooniti 36. korda Hispaania meistriks. Foto: AFP/OSCAR DEL POZO/SCANPIX

Madridi Reali jalgpalliklubi krooniti 36. korda Hispaania meistriks.

Hispaania tänavune meister selgus hooaja 34. voorus, mil Real vajas tiitli kindlustamiseks koduväljakul võitu Cadizi üle ning lootma, et Girona suudab napsata Barcelonalt punkte. Mõlemad variandid ka täitusid.

Real tuli väljakule esimesena ning kohtumiselt Cadiziga lahkuti 3:0 võiduga. Kõik väravad sündisid teisel poolajal ning nende eest hoolitsesid Brahim Diaz, Jude Bellingham ja Joselu. Seejuures kerkis Bellingham väravaküttide edetabelis teisele positsioonile, olles löönud Hispaania kõrgliigas 18 väravat.

Edasi suunati pilgud Gironasse, kus Kataloonia derbis läksid vastamisi Girona FC ja Barcelona. Külalised alustasid kohtumist paremini, kui Andreas Christenseni ja Robert Lewandowski tabamustest mindi puhkama 2:1 eduseisus. Teisel poolajal oli Girona selgelt edukam, lüües kolm vastuseta tabamust, millega teeniti 4:2 võit.

Neli vooru enne hooaja lõppu on Realil nõnda koos 87 punkti, millega ollakse konkurentidele püüdmatuks muutunud. Girona tõusis tänase võiduga 74 silmaga teisele kohale, edestades Barcelonat ühe punktiga.