Jarmo Jagomägi
, Reporter
Janari Jõesaar palliga.
Janari Jõesaar palliga. Foto: AnwilWloclawek/Facebook

Eesti korvpallikoondislase Janari Jõesaare koduklubi Wloclaweki Anwil alustas Poola kõrgliiga play-off'i kodus kindla 89:70 võiduga Stargardi Spojnia üle.

Põhiturniiri 13 järjestikuse võiduga alustanud Anwili hooaja teine pool nii võimas polnud. Tänu tugevale algusele saadi 30 mängust seitsme kaotusega siiski esikoht kätte.

Veerandfinaali avamängus suruti vastased lõplikult parketile kolmanda veerandajaga, kus oldi paremad 30:18. Üle 20 punkti kärisenud edu enam käest ei antud.

Pingilt sekkunud Jõesaar panustas 16 minutiga üheksa silma (kahesed 5/3, kolmesed 2/1) ja noppis kuus lauapalli. Kohalik statistik tõi välja huvitava fakti: Eesti koondise äär on nüüd Anwili eest tabanud 52 kaugviset. Ta möödus Läti korvpalli ajaloo ühest paremast viskajast Janis Blumsist, kes kuulus klubisse hooajal 2003/04.

Mullu vigastuse tõttu vaid kolmes mängus platsil käinud Jõesaar on tänavu kaasa teinud kõik 31 liigamatši ning kuus eurosarja kohtumist. Poola meistrivõistlustel on ta tänavu sopsanud 96st kolmesest 34.

Poolfinaali pääsemiseks läheb tarvis kolme võitu.