Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Robert Rooba.
Robert Rooba. Foto: Eesti jäähokiliit/Facebook

Leedus Vilniuses jätkuval jäähoki esimese divisjoni B-grupi MM-turniiril sai Eesti teise võidu järjest. Kui eile alistati lisaajal Hispaania, siis täna normaalajal Holland.

Kui avakolmandik möödus väravateta, siis teise 20 minuti alguses õnnestus Eestil tänu Morten Jürgensi tabamusele juhtima minna. Kuus ja pool minutit hiljem hollandlased küll viigistasid, aga Kristjan Kombel läks Eesti eduseisu taastamiseks vaid paar minutit.

Meie mehed olid kogu mängu jooksul selgelt üritavam pool, aga kolmanda perioodi alguses õnnestus Hollandil realiseerida arvuline ülekaal. Viigiseis püsis peaaegu kaheksa minutit, kuid kümme minutit enne lõpusireeni vormistas Eesti parim hokimängija Robert Rooba lõppskooriks 3:2. Sama mees viskas otsustava värava ka eile.

Muide, Kombe oli täna väga resultatiivne, kuna lisaks väravale sai ta kirja kaks resultatiivsuspunkti.

Eestil on ülehomme ees viimane mäng Hiinaga ning esimese divisjoni A-gruppi me ei pääse. Seda rõõmu saab tunda vaid alagrupi võitja, voor enne lõppu hoiab esikohta kõik neli mängu võitnud Ukraina, kelle väravate vahe on suisa 27:1. Eesti on praegu kuue meeskonna hulgas neljas, millega on tagatud püsimajäämine B-gruppi.

Olgu öeldud, et Eesti mängib praegu justkui hokimaailma tugevuselt kolmanda sarja kohtumisi. Tugevaim punt mängib MMil, neist järgmine kuuik esimese divisjoni A-grupis, kust pääsevad järgmise aasta MMile kaks paremat. Neid kohtumisi peetakse praegu Itaalias Bolzanos. Seal on võistlustules võõrustajad, Sloveenia, Lõuna-Korea, Jaapan, Rumeenia ja Ungari.