BLOGI Real võitles viimastel minutitel Bayerni vastu viigi

Bayerni väravavõrku kaks palli löönud Reali ründaja Vinicius juunior (vasakul).
Bayerni väravavõrku kaks palli löönud Reali ründaja Vinicius juunior (vasakul). Foto: CHRISTIAN BRUNA/AP/Scanpix

Jalgpalli Euroopa Meistrite liigas tehti teisipäeval algust poolfinaalidega. Esimeses paaris läksid vastamisi Müncheni Bayern ja Madridi Real, kes mängisid 2:2 viiki. Postimees vahendas kohtumist otseblogis.

Kohtumine algas Bayerni taktikepi all ning kodumeeskonna esimese poolaja üks paremaid väravavõimalusi tuli avaminutil. Leroy Sané sai karistusalas hea söödu Harry Kane'ilt ning tal oli ruumi, et korralik pealelöök teha, aga Reali väravavaht Andrei Lunin tõrjus selle.

Kuigi Realile tundus kohati raskusi valmistavat isegi palliga oma väljakupoolelt minema saada, siis ei läinud Carlo Ancelotti hoolealused kordagi endast välja ning ootasid oma võimalust. Ja see tuli.

Reali esimese pealelöögi Bayerni väravale tegi 24. minutil Vinicius jr ja see pall oli Manuel Neuerile püüdmatu. Suurepärase passi andis talle poolelt väljakult liinide vahele Toni Kroos ning kaitsjatele kättesaamatuks osutunud Viniciusel ei tekkinud probleeme suure hoo pealt Reali esimene värav ära lüüa.

Selle väravaga tõusis Vinicius ühele pulgale Jari Litmaneni, Cristiano Ronaldo ja Kevin de Bruyne'iga, kes on sarnaselt temale teinud Meistrite liiga poolfinaalis skoori teinud kolmel hooajal järjest.

Võinuks arvata, et Reali värav sunnib Bayernit veelgi rohkem ründama, kuid esimese veerandtunni pressing oli ilmselt ka neid väsitanud. Avapoolaja viimasel viiel minutil said mõlemad meeskonnad heast kohast karistuslöögi, kuid Bayerni ründaja Kane lõi palli napilt vasakust postist mööda, Reali trahvilöögi põrutas Rodrygo Bayerni müüri.

Teisel poolajal keeras aga Bayern esimese 12 minutiga seisu peapeale. 53. minutil näitas meistriklassi Sané, kes suurel kiirusel triblas paremalt äärelt trahvikasti ja lõi sealt Reali väravasse pommlöögi, mis osutus Luninile püüdmatuks.

Vaid neli minutit hiljem tõmbas Reali kaitsja Lucas Vazquez karistusalas maha Konrad Laimeri ning kohtunik Clément Turpin määras penalti. Külma närviga läks seda realiseerima Harry Kane, kes lõi palli vasakule Luninist mööda.

Seitse minutit enne normaalaja lõppu tõmbas Bayerni kaitsja Min-Jae Kim karistusalas maha Bayerni mängija ning polnud kahtlust, et Turpinil tuli talle näidata kollast kaarti ja osutada ka penaltipunktile. Penaltit läks lööma Vinicus, kes lõi palli vasakusse nurka. 2:2 viigiga mäng ka lõppes.

Selle poolfinaalpaari kordusmäng toimub järgmisel teisipäeval Madridis, kolmapäeval kohtuvad teises poolfinaalis Dortmundi Borussia ja Pariisi Saint-Germain, see seeria algab mänguga Saksamaal.

Enne mängu

Bayern ja Real kohtuvad Meistrite liigas esimest korda pärast 2018. aasta poolfinaali. Bayern on Meistrite liiga kuue-, Real 14-kordne võitja.

Kuus aastat tagasi oli poolfinaalis kahe mängu kokkuvõttes 4:3 parem Real. Kiievis toimunud finaalis alistati Liverpool 3:1.

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Dortmundi Borussia ja Pariisi Saint-Germain ning nii peetakse tänast poolfinaali finaalivääriliseks vastasseisuks.

Bayerni jaoks pole tänavune hooaeg kulgenud soovitud rada mööda. Koduses liigas kaotati tiitel Leverkuseni Bayerile ning ka karikasarjas ei saatnud neid edu.

Mullune Meistrite liiga lõppes mõlema klubi jaoks juba veerandfinaalis, seega soovivad nad tänavu välja jõuda finaali. Kuid sinna saab pääseda neist vaid üks.