BLOGI Ebakindlalt mänginud Tattar langes suurturniiril poodiumilt välja (1)

Postimees Sport
Uuendatud 28. aprill 2024, 20:38
Kristin Tattar
Kristin Tattar Foto: Kermo Benrot

Hooaja teisel suurturniiril PDGA Champions Cup'il pidi tiitlikaitsjana starti tulnud Kristin Tattar leppima viienda kohaga. Karjääri teise suurvõidu teenis soomlanna Eveliina Salonen.

Tattar alustas päeva teiselt kohalt, kaotades Salonenile vaid kahe viskega. Paraku ebaõnnestus eestlanna finaalring, sest 18 raja peale sai ta kokku skoori +3, mis oli esikümnesse jõudnud mängijate seast halvim tulemus. Kokku viskas Tattar täna seitse bogey’t ja neli birdie’it, lõpetades neljast ringist koosnenud võistluse tulemusega -5.

Kuigi ka Saloneni mäng ei jooksnud ideaalselt – päeva lõpetas ta +2ga – oli tal konkurentide ees piisav puhver, et võita -8ga karjääri teine suurturniir. Esimest korda õnnestus see tal 2018. aastal ehk 2114 päeva tagasi.

Teist kohta jäid jagama soomlanna Henna Blomroos ja ameeriklanna Ohn Scoggins (-7). Neljas oli soomlanna Silva Saarinen (-6).

Sel hooajal on mängitud nüüd kaks Major-turniiri. Esimesel, kuu tagasi toimunud Disc Golf Championshipsil, teenis Tattar kuuenda koha.

Tattaril on tänavu kirjas kaheksa turniiri ning paraku on kaks Majorit ainsad, kus ta poodiumile ei jõudnud. Ülejäänud turniiridelt on eestlannal kirjas neli võitu ja kaks teist kohta. Nüüd naaseb Tattar mõneks ajaks tagasi Eestisse.

Enne võistlust:

Eile hilisõhtul lõppenud kolmandas ringis oli Salonen konkurentidest selgelt üle, kuna meie põhjanaaber läbis 18 rada seitsme viskega alla rajanormi. Kõige lähemale jõudsid talle Tattar ja Ohn Scoggins (-4).

Viimasele võistluspäevale minnakse nõnda vastu seisus, kus Salonen on tõusnud liidriks ja ta edestab Tattarit kahe viskega. Kolmandat kohta jagavad Scoggins ja Rachel Turton, nemad jäävad eestlannast maha kolme viskega.