VIDEO Eesti jalgpalli kõrgliigas sepistati «aasta omavärav» (1)

Toimetas Karl Juhkami
Ranet Ristikivi saatuslik otsus.
Ranet Ristikivi saatuslik otsus. Foto: Kuvatõmmis videost.

Kui Eesti jalgpallis antaks sarnaselt hõbepallile välja ka aasta omavärava auhinda, siis eilse põhjal oleks väga tugev kandidaat sellele Pärnu Varpuse mängumehe Ranet Ristikivi tabamus.

Nimelt «õnnestus» tal kohtumises Nõmme Unitediga mängu 16. minutil oma väljaku kolmandikul surve alla jäädes panna ambitsioonikas tagasisööt väravavaht Ott Nõmme suunas. Sööt osutus aga liiga tugevaks ning Nõmm ei ulatanud seda rinnaga kontrollima, mistõttu maandus pall võrgus.

Teoorias võinuks puurivaht seda ka kätega tõrjuda/püüda - kuivõrd võib vaielda, kas tegemist oli kontrollitud tagasisööduga -, kuid kuna üldjuhul on väravavahid sisse harjutanud, et oma mängijalt tulnud palli käega ei mängi, siis ta instinktiivselt seda ei teinud.

Ent isegi kui kohtunik lugenuks Ristikivi tagasisöödu tahtlikuks ja kontrollituks, järgnenuks sellisel juhul Nõmme Unitedi vabalöök ja Nõmm teeninuks vaid kollase kaardi.

Vapruse õnneks õnnetu omavärav neile siiski saatuslikuks ei saanud, sest nad võitsid Sander Kapperi ja Enrico Veensalu väravatest Nõmme Unitedit 2:1.