Kalev/Cramo jäi taas ühest mängumehest ilma, ent «väiksel» Kalevil end üllatada ei lubatud

Karl-Joosep Küngas
Kaspar Kitsing.
Kaspar Kitsing. Foto: Tairo Lutter

Valitsev Eesti korvpalli meister BC Kalev/Cramo suutis veerandfinaalseeria teises kohtumises alistada Tallinna Kalev/SNABBi 75:70. Tiitlikaitsjat lahutab poolfinaalist üks võit.

Kalev/Cramo läks kohtumisele vastu nukra teate saatel, et Kaspar Kitsingu hooaeg on vigastuse tõttu lõppenud. Kitsing tegi enda põlvele liiga seeria esimeses kohtumises. Analüüsidest selgus, et tegemist on ristatisideme (ACL) rebendiga ning tagamängijat ootab ees pikk taastumine.

Vaatamata ühele järjekordsele vigastusele suutis Kalev/Cramo võidurõõmu tunda, ent Kalev/SNABB osutas sedapuhku oluliselt rohkem vastupanu kui avamängus. Kui esimeses kohtumises püsis «väike» Kalev mängus ca kaheksa minutit, siis täna jõuti isegi otsustaval neljandikul viiginumbriteni (68:68). Otsustavatel minutitel näitas ikkagi favoriit paremat närvi ja teenis 75:70 võidu.

Kalev/Cramot vedasid kolm Eesti mängumeest. Mikk Jurkatamm viskas 16, Kregor Hermet 15 ja Leemet Böckler 13 punkti. Hermeti arvele jäi lisaks veel ka üheksa lauapalli. Kalev/SNABBi leeris jõudsid viis mängijat kahekohalise punktisummani, neist parim oli üleplatsimehena 17 silma toonud Bailey Joel Hardy.