"VEF Rīga" basketbolisti LBL pusfināla pirmajā spēlē pārliecinoši uzvar "Liepāju"

TVNET/LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
"VEF Rīga" basketbolists Roberts Blūms (nr.45, melnā tērpā)
"VEF Rīga" basketbolists Roberts Blūms (nr.45, melnā tērpā) Foto: Zane Bitere/LETA

Pagājušās sezonas Latvijas čempione "VEF Rīga" ceturtdien "Pafbet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla pirmajā spēlē mājās ar rezultātu 77:56 (28:19, 21:18, 16:4, 12:15) uzvarēja "Liepāju".

Sērijā līdz trīs uzvarām rīdzinieki ieguvuši vadību ar 1-0.

"VEF Rīga" komandā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Gregorijs Vitingtons, 14 punkti un astoņas atlēkušās bumbas bija Robertam Blūmam, 13 punktus guva un desmit atlēkušās bumbas izcīnīja Arnaldo Toro Barea, tāpat 13 punkti bija Šonam Paipsam, kurš arī atdeva septiņas rezultatīvas piespēles, bet 11 punktus guva Dairis Bertāns.

Liepājniekiem Kristaps Ķilps guva 22 punktus un izcīnīja deviņas bumbas zem groziem.

Pusfināla sērija norit līdz vienas komandas trīs uzvarām. Nākamais mačs 28.aprīlī norisināsies Liepājā, bet 1.maijā abas komandas atgriezīsies Rīgā, bet, ja sērijā būs nepieciešamas vairāk par trīs cīņām, 3.maijā atkal spēle paredzēta Liepājā un 5.maijā - Rīgā.

"VEF Rīga" basketbolisti "Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) pamatturnīru ar 24 uzvarām 30 spēlēs noslēdza trešajā vietā, ceturtdaļfinālā ar 2-0 apspēlēja "Rīgas Zeļļus", bet pusfinālā ar 0-2 zaudēja "Prometey". Savukārt cīņā par apvienotās līgas bronzu rīdzinieki ar 84:76 pārspēja "Ventspili".

Tikmēr "Liepāja" LIBL regulārajā čempionātā iekrāja bilanci 11-19 un ierindojās 11.pozīcijā, neiekļūstot izslēgšanas spēlēs.

Šosezon abas komandas tikušās divas reizes, abās pie uzvaras tiekot "vefiešiem" (85:78 un 86:76).

Kamēr "VEF Rīga" cīņā par Latvijas čempiontitulu iesaistās no pusfināla, liepājnieki ceturtdaļfinālā ar 3-2 pārspēja "Ogri", izšķirošajā mačā uzvaru izcīnot tikai papildlaikā.

Otrā pusfinālā, kurā pirmā cīņa tiks aizvadīta piektdien, tiksies "Ventspils" un "Rīgas Zeļļi".

Pērn par čempioniem kļuva "VEF Rīga" basketbolisti, kuri finālā ar 4-1 pārspēja "Ventspili", bet cīņā par bronzu "Liepāja" ar 3-1 bija pārāka pār "Ogri".