Viimases veerandfinaalis läks lõpuks põnevaks

Jarmo Jagomägi
, Reporter
TalTech sai avamängus Raplast jagu.
TalTech sai avamängus Raplast jagu. Foto: TalTechBasketball/Facebook

Eesti korvpalli kõrgiigas alustati viimase veerandfinaaliga. TalTech/OPTIBET alistas põnevusmatšis koduplatsil lisaajal 82:75 Rapla Avis Utilitase.

Eeldatavalt kõige võrdsem paar vääris ootusi. Avapoolaeg kulges punkt-punktis, emb-kumb oli parimal juhul peal viie silmaga. 20 minuti järel lõpetati ühel pulgal – 34:34.

Riietusruumidest naastes sai TalTech kerge initsiatiivi, aga seitsmest punktist suuremaks edu ei käristatud. 1.39 enne lõppu jõudis Rapla 56:61 kaotusseisust 61:61 viigini ja siis 65:61 ettegi. Aga mäng polnud veel tehtud!

65:63 edus eksis külaliste tsenter Obrad Tomić kahest vabaviskest ühel. Teisel pool platsi viigistas Gregor Ilves raske kolmesega seisu. Kellale jäi 5,4 sekundit. Tormi Niits sai veel päris korraliku viske, ent eksis – lisaaeg!

Põnev oli viimase minutini. 1.05 enne lõpuvilet oli Rapla 75:77 kaotusseisus, ent rohkem sihile ei jõutud. Tagajärje 82:75 vormistas Ilves vabavisetest.

Mängu kangelane tõusis ka 19 punktiga üleplatsimeheks. Lisaks noppis ta 12 lauapalli. Rapla poolelt viskasid Martin Paasoja ja Eric Hunter 15 silma.

Poolfinaali pääsemiseks tuleb teenida kolm võitu. Homme jätkuvad ülejäänud kolm seeriat: Viimsi võõrustab Tartu Ülikool Maks & Mooritsat (0:1), Tallinn Kalev/SNABB võtab vastu Kalev/Cramo (0:1) ja Keila Coolbet ootab külla Pärnu Sadamat (0:1).