Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Sander Raieste (palliga) eile hilisõhtul Bologna Virtuse vastu.
Sander Raieste (palliga) eile hilisõhtul Bologna Virtuse vastu. Foto: PA images/Scanpix

Baskimaa ajaleht Noticias de Alava arvustas Baskonia mängijaid, kes alistasid eile hilisõhtul korvpalli Euroliigas Bologna Virtuse ja viisid Hispaania klubi kaheksa parema hulka.

Maik-Kalev Kotsari arvele jäi 17 minutiga viis resultatiivset söötu, neli punkti, kolm lauapalli ja kaks vaheltlõiget ehk Eesti koondise tsenter tegi igas mõttes hea mängu. Muide, kõik oma lauapallid noppis korvialune jõud ründelauast. Sander Raieste käis väljakul kümneks minutiks ning võttis kaks lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike, vastased tegid tema vastu kolm viga.

Noticias de Alava kirjutas Raieste kohta, et kuigi ta ei võtnud ühtegi viset, sai temast tänu hindamatule kaitsetööle võidu üks kangelane. Sealjuures toodi välja eestlase suurepärane töö Marco Belinelli vastu, kes on Euroliiga üks täpsema käega pallureid, aga tabas eile väljakult üheksast viskest kolm. Muide, alles mõned päevad tagasi sai Raieste samalt väljaandelt pragada.

Nii Raieste kui ka Kotsar said kümnepalliskaalal hindeks seitsme. Kotsarit arvustati nõnda: «Ta polnud nii suurepärane kui mõned teised meeskonnakaaslased, ent andis oma panuse. Kotsar näitas head platsinägemist ning võitles ründelauas aktiivselt.»

Veerandfinaalis kohtub Baskonia põhihooaja võitja Madridi Realiga, kellele tehti mõni nädal tagasi võõrsil säru 95:91. Esimesed kaks kohtumist peetakse uuel nädalal Hispaania pealinnas, nii teisi- kui ka neljapäeval visatakse pall mängu kell 22. Seeria peetakse kolme võiduni.