VIDEO Mis s*****i, see uuesti: Baskonia jõudis Euroopa kaheksa tugevama sekka!

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Sander Raieste ja Maik-Kalev Kotsar (paremal).
Sander Raieste ja Maik-Kalev Kotsar (paremal). Foto: Baskonia/Facebook

Korvpalli Euroliigas selgus eile hilisõhtul viimane veerandfinalist, kui eelmisel hooajal esimesena play-off ukse taha jäänud Baskonia alistas kodusaalis 89:77 Bologna Virtuse.

Esimest korda kasutusel oleva play-in'i otsustavas vaatuses võõrustas põhihooaja kaheksas kümnendat ning mängule mindi kahe väga erineva fooni pealt. Esmalt polnud niigi ahta rotatsiooniga tegutseval Baskonial üht põhimeest Chima Moneket, teisalt kaotati teisipäeval play-in'i esimene kohtumine Tel Avivi Maccabi vastu tervelt 28 punktiga. Virtus oli aga võõrsil üle põhihooaja lõpus tulikuuma hoogu tõusnud Istanbuli Anadolu Efesist.

Baskonia ja Virtuse avapoolaeg oli ääretult tasavägine, kus emmal-kummal ei õnnestunud initsiatiivi haarata. Esimese 20 minuti lõpuks oli seis 41:41, aga kolmandal veerandal tegi Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste leivaisa mängu ära.

Nimelt alustati seda perioodi 22:6 spurdiga ja lõpuks ei jõudnudki Virtus 11 punktist lähemale. Üleplatsimehena tõi viskekahur Markus Howard Baskoniale 28 punkti, Matt Costello lisas 17 silma.

Kotsari arvele jäi 17 minutiga viis resultatiivset söötu, neli punkti, kolm lauapalli ja kaks vaheltlõiget ehk Eesti koondise tsenter tegi igas mõttes hea mängu. Muide, kõik oma lauapallid noppis korvialune jõud ründelauast. Raieste käis väljakul kümneks minutiks ning võttis kaks lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike, vastased tegid tema vastu kolm viga.

Mängu tipphetked:

Veerandfinaalis kohtub Baskonia põhihooaja võitja Madridi Realiga, kellele tehti mõni nädal tagasi võõrsil säru 95:91. Esimesed kaks kohtumist peetakse uuel nädalal Hispaania pealinnas, nii teisi- kui ka neljapäeval visatakse pall mängu kell 22. Seeria peetakse kolme võiduni.