Keskkaitsja luissuarezlik käemäng Florat Paide vastu ei päästnud

Toimetas Karl Juhkami
Paide Linnameeskond alistas tänavu juba teist korda Tallinna FC Flora.
Paide Linnameeskond alistas tänavu juba teist korda Tallinna FC Flora. Foto: Dmitri Kotjuh

Eesti jalgpalli kõrgliigas teenis täna võidulisa Paide Linnameeskond, kes oli võõral väljakul 3:1 üle valitsevast meistrist Tallinna FC Florast.

Flora jaoks sai kohtumine unelmate alguse, kui teisel minutil purjetas paremkaitsja Kristo Hussar palliga keskväljalt trahvikasti joonele ning saatis sealt seejärel nahkkera püüdmatult Ebrima Jarju selja taha.

Pool tundi hiljem võttis mäng Flora jaoks aga tumeda pöörde, kui keskkaitsja Mihhail Kolobov otsustas luissuarezlikult* väravajoonel kasutada kätt, et tõrjuda Siim Lutsu lähilöök.

Nõnda jäi küll Lutsu värav sündimata, kuid olukorrale järgnes punane kaart ja penalti, kust Paide ikkagi viigivärava kätte sai. 11-meetri karistuslöögi realiseeris Robi Saarma.

Riietusruumi sai Paide minna juba 2:1 eduseisus: 42. minutil jõudis sihile Karl Mööl.

Kolmandat korda sahises Flora väravavõrk 57. minutil, kui täpne oli taas Saarma, kuid värava ülesehitusfaasis fikseeris VAR vea, mistõttu läks tabamus tühistamisele.

Kohtumise lisaminutitel tuli seesama VAR aga Paidele appi, kui aitas fikseerida Saarma teise ja Paide kolmanda tabamuse: Sten Patrick Prunn küll klaaris väravajoonelt palli, kuid tegi seda joonest tagapool.

Nõnda teeniski Paide lühikese aja jooksul juba teise võidu Flora üle. 16. märtsil toimunud liigamängus olid nende võidunumbrid 2:1, toona oli sealjuures tegemist meeskonna esimese liigavõiduga Flora üle pärast 2015. aastat.

Flora peatreener Norbert Hurt ETV2 otse-eetris: «Alustasime küll tervalt, aga pärast seda meie jõud rauges ja vastane leidis meie kasti lähedalt kohad üles. Muutusime hooletuks ja muidugi ka rumal punane kaart – sealt edasi on keeruline.»

Paide peatreener Ivan Stojkovic: «Olen nõus sellega, et meie skoor võinuks täna suuremgi olla. Olen siiski uhke meeste üle, see, kuidas nad pühapäevasest kaotusest [Nõmme Kaljule] taastusid: tulla siia ja mängida valitseva meistri vastu niimoodi – vinge!»

Standings provided by Sofascore

*Luis Suarez on Uruguay koondise endine ründaja, kes otsustas 2010. aasta MMi veerandfinaalis Ghana vastu lisaaja viimasel minutil samamoodi käega kindla värava tõrjuda. Tema käitumise tulem oli aga positiivsem: Ghana meeskond ei realiseerinud teenitud penaltit ning kohtumine läks penaltiseeriasse, kus saatis edu juba Uruguayd.

Videokokkuvõtet sellest olukorrast saab näha, kui vajutada allolevas aknas «Watch on Youtube».