BLOGI JA GALERII Teisel poolajal uue käigu sisse pannud Kalev/Cramo jõudis Eesti-Läti liiga finaali

Ville Arike

Eesti-Läti korvpalliliigas jõudis teisena finaali põhiturniiri võitja BC Kalev/Cramo, kes poolfinaalseeria otsustavas, kolmandas mängus alistas Ventspilsi 84:73. Postimees tegi mängust otseblogi.

Enne mängu:

Eesti klubide ja Ventspilsi heitlused play-off'is on kulgenud ühesuguse mustri järgi: kodumeeskond on alati kindlalt võitnud. Kalev jäi nädal tagasi kodusaalis peale 91:65, kuid pidi mõni päev hiljem võõrsil tunnistama vastase 85:70 paremust. Tänu põhiturniiril saadud paremale kohale peetakse otsustav kohtumine taas Tallinnas.

Veerandfinaalis oli Ventspilsil omakorda koduplatsieelis Tartu Ülikool Maks & Mooritsa vastu. Alustuseks nüpeldati tartlasi 103:69, seejärel jäid taaralinlased omas kodus peale 82:69, ent Läti sadamalinnas peetud otsustav heitlus lõppes 103:83 sealse meeskonna kasuks. Kalev oli sedaaegu mängudega 2:0 üle Pärnu Sadamast.

Eesti-Läti liiga esimene finalist on juba selgunud – tiitlikaitsja BC Prometei alistas kahel korral Riia VEFi ja saab taas karikale mängida. Kui Kalev jõuab finaali, toimub see eeloleval laupäeval Unibet Arenal. Kui Kalev kaotab, peetakse pronksimäng VEFiga reedel samas kohas.