Tiitlikaitsja jõudis esimesena ühisliiga finaali

Karl-Joosep Küngas
Prometei jõudis esimesena Eesti-Läti ühisliigas finaali.
Prometei jõudis esimesena Eesti-Läti ühisliigas finaali. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti-Läti korvpalli ühisliigas selgus esimene finalist, kelleks on tiitlikaitsja BC Prometei.

Prometei mängis poolfinaalseerias 2:0 üle Riia VEFi. Teine kohtumine Lätis lõppese Ukraina tippklubi 87:66 võiduga.

VEF suutis seejuures avapoolaja 35:32 võita, ent kolmandal veerandajal lagunes Läti klubi mäng täielikult. Prometei lubas vastastel visata kolmandal veerandajal ainult seitse punkti, millele ise vastati 25ga. Otsustaval neljandikul enam pingeid ei tekkinudki ja Prometei teenis 21-punktilise võidu.

Ukraina klubi parimana viskas Ivan Tkatšenko 15 punkti. Gian Clavell, Ronald March ja Tai Odiase lisasid kõik 13 silma. VEFi rünnakuid vedas üleplatsimehena 24 punkti toonud Greg Whittington.

Tiitlikaitsja peab enda vastast finaalis veel ootama. Teise finalisti selgitavad välja BC Kalev/Cramo ja Ventspils, kelle poolfinaalseeria otsustav kohtumine peetakse 16. aprillil Kalevi spordihallis. Ühisliiga finaal peetakse järgmisel nädalavahetusel samuti Tallinnas.