VIDEO Kristin Tattar triumfeeris võimsa eduga USAs toimunud suurturniiril (1)

Karl-Joosep Küngas
Kristin Tattar.
Kristin Tattar. Foto: Disc Golf Pro Tour

Kettagolfar Kristin Tattar võitis Arkansase osariigis toimunud profituuri Elite-kategooria mõõduvõtu Jonesboro Openi.

Tattar ei andnud Jonesboro Openil, kus tal mullu tuli leppida kuuenda kohaga, mingit võimalust. Juba avapäeval kuueviskelise edu haaranud eestlanna läks otsustavale võistlusringile vastu olukorras, kus tema lähim konkurent jäi kaheksa viske kaugusele.

Otsustaval võistluspäeval mängis Tattar kaalutletult ning esines eelnevate ringidega võrreldes tagasihoidlikumalt. Siiski sai ta Disc Side of Heaveni rajal tulemuseks -4, mis tähistas päeva paremuselt neljandat skoori. Kokkuvõttes oli Tattari võidutulemuseks -22.

Maailma esinumbri ülekaal konkurentide ees oli aga mäekõrgune. Teise koha teeninud ameeriklanna Holyn Handley kaotas Tattarile üheksa ja pjedestaali viimasele astmele kerkinud soomlanna Eveliina Salonen kümne viskega.

Karjääri 93. võidu teeninud Tattar lahkub Jonesboro Openilt lisaks võidutrofeele ka auhinnarahaga 5750 dollarit.