VIDEO Rongi alt välja tulnud Baskonia teenis Howardi kaugviskest väga tähtsa võidu

Karl-Joosep Küngas
Markus Howard viskel.
Markus Howard viskel. Foto: IMAGO / Michele Nucci / IPA Sport / ipa-ag / SCANPIX

Hispaania kõrgliigas teenis Vitoria Baskonia väga olulise võidu, kui koduväljakul alistati Breogani meeskond 76:74.

Selge võidukohustusega kodumängule vastu läinud Baskonia ei saanud enda rünnakut esiti kuidagi jooksma. Breogan haaras võimalusest kinni ja sai kiirelt sisse 18:4 algedu. Kodumeeskond veidi küll toibus, ent avaveerand kuulus 27:13 külalistele.

Edasi algas Baskonia poolelt kõva jälitamine. Teisel veerandil suudeti hetkeks vahe neljapunktiliseks mängida, ent pausile mindi ikkagi 33:39 kaotusseisus. Enne otsustavat neljandikku oli vahe seitse silma (51:58).

Breogan suutis viimasel veerandil hoida pidevalt turvalist eduseisu ning mäng näis nende poole kalduvat. Siiski suutis Baskonia otsustavatel minutitel spurdiga juhtima pääseda. Kui mängida jäi 1.46, siis oli Baskonia kaotusseis veel 67:74, ent lühikese ajaga visati üheksa vastuseta punkti ja teeniti 76:74 võit. Seejuures sündis võidukorv Markus Howardi esituses 1,2 sekundit enne normaalaja lõppu. Baskonia juhtiski nõnda kohtumist kokku ainult 1,2 sekundit, ent võiduks sellest piisas.

Võitjate parimana viskaski võidukorvi eest hoolitsenud Howard 28 punkti. Matt Costello toetas teda 18 ja Chima Moneke 14 punktiga. Breogani resultatiivseim oli 13 punktiga Juan Fernandez.

Eesti koondislastest teenis enim mänguaega Maik-Kalev Kotsar, kelle arvele jäi 16 minutiga kaks punkti, kaks lauapalli ja kolm korvisöötu. Kolmeks ja pooleks minutiks väljakule pääsenud Sander Raieste punktiarvet ei avanud.

Viis vooru enne põhihooaja lõppu hoiab Baskonia Hispaania kõrgliigas üheksandat positsiooni ehk jääks esimesena sõelmängudelt eemale. Samas jäävad nende ees olevad Gran Canaria, Valencia ja Manresa ainult võidu kaugusele.