JÄRELVAADATAV Võru osutas vastupanu, kuid Selver/TalTech kaitses Eesti meistritiitlit

Täna õhtul selgus Võrus meeste võrkpalli Eesti meister, kui tiitlikaitsja Selver/TalTech alistas kodumeeskonna Barruse 3:1 (25:22, 17:25, 25:18 25:22) ja võitis finaalseeria 4:0. Postimees ja Duo 5 vahendasid kohtumist otseülekandes.

Avageimi alustasid paremini külalised, minnes Marx Aru võimsate rünnakute toel juhtima 4:1, sundides Oliver Lüütseppa mõtlemisaega kasutama. Sellele järgnes veel kaks eksimust Rento Santoselt (6:1). Kristo Kollo eksimuse ja Tristan Tähe rünnaku järel pääses TalTech juhtima 13:8. Vahe püsis ja tundus, et seda geimi Võrul enam päästa ei õnnestu, ent Santose järjestikused rünnakud tõid kodumeeskonna veel geimi lõpus kahe punkti kaugusele – 24:22. Ent Aru lõpetas siiski geimi 25:22 TalTechile, kirjutas volley.ee.

Teine vaatus algas närviliselt ja pikkade pallivahetustega. Kollo viis Barruse ette 8:7 ja Tähe eksimus andis Võrule 9:7 edu ning Andres Toobal saatis Tähe asemel mängu Albert Hurda. See geim küttis korralikult kirgi ja kohtunik näitas ka kaarte, geimi keskel sai Võru vastaste vigade järel ette 15:11. Santose serviäss käristas vahe 19:12-le ja geimi võitis Barrus 25:17.

Kolmas geim kulges esialgu samuti Barruse taktikepi järgi – kaitses toodi üles rasked pallid ja rünnakud lõpetati edukalt. Tarvo Tähe serviäss andis kodumeeskonnale 5:2 edu ja Toobal võttis kiirelt mõtlemisaja. Õige pea oli omakorda 8:6 ees Tallinna klubi ja Hurda rünnak käristas vahe juba 11:6-le. Geim kuulus kindlalt Selverile – 25:18.

Neljandas geimis läks TalTech Aubrey ja Puparti rünnakutest juhtima 7:4. Geimi keskel lõi Valentin Bouleau serviässa, mis andis külalistele 14:8 edu ja Lüütsepp püüdis veel mõtlemisajaga geimi päästa. Selver/TalTech kontrollis mängu, Pupart viis oma meeskonna ette 22:18, ent Rasmus Meiuse rünnak tõi Barruse veel kolme punkti kaugusele (23:20). Sellele järgnes Aubrey autirünnak ja Pupartile löödi äss – vahe vaid punkt (23:22). Siis eksis aga Tarvo Täht servil ja Aubrey lõpetas geimi TalTechile – lõppskooriks jäi 25:22.

Selver/TalTechi ridades panustas võitu enim austraallasest diagonaalründaja Matthew Aubrey, kes tõi 22 punkti (efektiivsus +12, rünnak 56%). Tempomehed Marx Aru (+6) ja Andri Aganits (+9) toetasid mõlemad teda 11 silmaga.

Võru Barruse resultatiivseim oli nende brasiillasest põhipommitaja Renato 27 punktiga (+14, 52%). Tarvo Täht toetas teda 10 (+6), Kristo Kollo (+1) ja Shonari Hepburn (+5) 9 punktiga.

Selver/TalTechi vastuvõtt oli 39%, rünnak 47%. Blokist teeniti 8 punkti ja servijoone tagant virutati 13 eksimuse kõrvale 3 ässa.

Võru Barruse vastuvõtt oli 28%, rünnak 41%. Blokist teeniti 7 punkti ja servijoone tagant virutati 16 eksimuse kõrvale 3 ässa.

Enne mängu:

Selver/TalTech juhib nelja võiduni peetavat finaalseeriat mängudega 3:0, sealjuures on ka kõik senised kohtumised lõppenud seisuga 3:0.

29. märtsil Tallinnas peetud avamängus lõppesid geimid vastavalt 26:24, 25:20 ja 25:13.

2. aprillil Võrus peetud teises mängus lõppesid geimid vastavalt 25:21, 25:12, 25:20.

6. aprillil Tallinnas peetud kolmandas mängus lõppesid geimid vastavalt 25:15, 25:17, 25:19.

Tallinna klubi peatreener Andres Toobal loodab samal foonil jätkata, suuri muutusi tema meeskond tegema ei pea. «Asjad sujuvad hetkel kenasti, oleme saanud hästi paika, kes kus olema peab, milline on meie olek platsil – seesmiselt põleme, aga väljast oleme rahulikud. Loodan, et suudame seda olekut hoida. Oleme enesekindlad, aga mitte üleolevad, see teeb treenerina heameelt,» sõnas Toobal.

«Viimases mängus nägime taas Rasmus Meiust pikemalt mängimas, mis sundis ka mind rohkem tööle, sest nüüd tuleb ka tema vastu rohkem valmistuda ja tuleb mingid olukorrad läbi mõelda. Võru liidritega oleme seni hakkama saanud, eelmine kord proovisid nad veidi rohkem temposid kasutada, aga lõpuks saime ka sellega hakkama. Proovime samamoodi oma vigae arvu kontrolli all hoida ja blokki ning kaitset usaldada,» lisas peatreener.

Võru Barruse juhendaja Oliver Lüütsepp peab lahendama oma rünnakuliidri Renato Santose kehva esituse tagamaad, kes viimases kohtumises oli väga kahvatu. «Eks tema kehvemal esitusel on mitu põhjust, vastane võtab tuju ära oma kvaliteetse blokk-kaitsega ja eks me peame siin leidma mingi lahenduse. Tal on natukene ka vigastusemure olnud, aga ma selle taha ei poeks, pigem on tähtis see, mis tema peas toimub. Aga tegelikult olime me viimases mängus edule lähemal, kui esimeses kahes mängus, ja tahaks teada, milline see viimane mäng oleks olnud siis, kui meil oleks ka Renato panus suurem olnud, sest me oleme harjunud mängima selle mehe pealt,» rääkis Lüütsepp.

«Eks me kodus proovime jälle uuesti, nüüd on selg täielikult vastu seina ja päris barankaga ei tahaks seda seeriat saada. Vastane on väga heas hoos, aga proovime neid kuskilt otsast ikkagi pidurdada.»