Puugihaigustesse haigestunute arv on järsult kasvanud

Järva Teataja
Copy
Puukborrelioosile omane hammustusjärgne lööve.
Puukborrelioosile omane hammustusjärgne lööve. Foto: Shutterstock

Terviseameti andmetel oli eelmisel aastal puukentsefaliiti ja puukborrelioosi haigestunute hulk viimase viie aasta kõrgeim - mullu haigestus puukborrelioosi 4520 inimest ja puukentsefaliiti põdes 209 inimest ning ka sellel aastal on registreeritud juba 175 puukborrelioosi juhtumit ja üks puukentsefaliidi juhtum.

Peremeditsiini eriarsti doktor Anneli Talviku sõnul on tegu liiga suurte numbritega, kuna puukentsefaliit on vaktsiinvälditav haigus „Kõik need puukentsefaliidi juhtumid oleksid võinud olemata olla. Iga haigestumise taga peitub pikaajaline patsiendi valu, kannatus, haiguspäevad ja taastumisele kuluva aja kaotus. Selline haigus on patsiendi ja tema lähedaste jaoks traagika, millega võib suure tõenäosusega kaasneda töövõime või isegi elu kaotamine. Borrelioosi vastu küll vaktsiini ei ole, aga sellele haigusele on ravim olemas,“ rääkis peremeditsiini eriarst tervisekeskusest “Sinu Arst“ doktor Talvik.

Viie aasta suurima haigestumiste arvu põhjustele on Talviku sõnul raske ühest vastust anda. „Puugihaiguste esinemissagedus on varemgi tõusulaineid andnud, öeldakse, et umbes iga viie kuni seitsme aasta tagant tekib uus tõus. Kindlasti on osa ka vaktsineerimiste unustamises. Covidi ajal olid inimestel prioriteedid teises kohas ja nüüd pole meeles uuesti vaktsineerida,“ rääkis Talvik.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles