Tartu korvpallurid jäid eurosarja Final Fouri ukse taha

Toimetas Ville Arike
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreener Gundars Vetra koos hoolealustega.
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreener Gundars Vetra koos hoolealustega. Foto: Kristjan Teedema

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskond kaotas Rumeenias peetud Põhja-Euroopa liiga (ENBL) veerandfinaali kordusmängus sealsele klubile Voluntari 69:92 ega jõudnud Final Fouri.

Kodus peetud avamängus olid tartlased jäänud peale 7 punktiga, 83:76. See tähendas, et edasipääsuks piisanuks võõrsil ka kuni kuuepunktilisest kaotusest. Esimese poolaja järel olidki tartlased veel konkurentsis, selle järel näitas tabloo 43:39 võõrustajate kasuks.

Kolmanda perioodi järel juhtis lätlase Ainars Bagatskise juhendatav Voluntari juba 65:54 ning 27:15 võidetud lõpuveerandiga tehti kõik selgeks. Võitjaile tõi Keyshawn Feazell 21, üheksa mehega mängule käinud kaotajaile aga Davis Rozitis 12 ja Kristjan Kitsing 11 punkti.