JÄRELVAADATAV TalTech läks võrkpalli naiste finaalseeriat juhtima

Täna sai avalöögi võrkpalli naiste Eesti meistrivõistluste finaalseeria, kus TalTech alistas kodusaalis 3:1 Rae Spordikool/VIASTONi. Kolme võiduni peetava seeria teine mäng peetakse 2. aprillil.

Mängu algus möödus põhiturniiril esimeseks tulnud TalTechi kontrolli all, kui kümne punkti järel hoiti 7:3 eduseisu. Geimi otsustavad sündmused toimusid võõrustajate 8:7 eduseisus, misjärel koguti kümme vastuseta punkti ja asuti 18:7 juhtima. Geimi lõpus särasid tablool koduvõistkonna 25:10 võidunumbrid.

Teises geimis mindi võrdselt kuni 18:18 viigiseisuni, misjärel pääsesid külalised 21:18 ette ja viigistasid 25:21 geimivõiduga mänguseisu. Ülejäänud kahes geimis oli TalTechi paremus selge – kolmas geim võideti 25:17 ja neljas 25:16 ning kogu mäng seega 3:1 (25:10, 21:25, 25:17, 25:16) tulemusega.

TalTechi mängija Marily Lassi sõnul kulges mäng oodatult. «Suutsime enda stabiilsust kogu mängu vältel hoida. Mõned lahtised pallid olid need, mida oleksime saanud paremini teha,» rääkis Lass. Rae võistkonna diagonaalründaja Merili Kõrvel kommenteeris, et teises geimis tegi naiskond hea esituse: «Kahju, et kaotasime, aga vähemalt saime kätte ühe geimi ja see geim oli ilus.»

TalTechi resultatiivseimaks kerkis Nette Peit, kelle arvele kogunes 21 punkti. Lass aitas võitjaid 14, Kätriin Põld 11 ja Dzintra Lember üheksa punktiga. Liis Kiviloo puudumisel oli kaotajate poolel parimas hoos Merili Kõrvel, kes lõpetas kohtumise 18 punktiga. Kahega miinusesse jäänud Silvia Pertens lisas üheksa silma.

Kuigi servi vastuvõtul oli täpsem Rae esindus, kelle positiivne vastuvõtt oli 37 ja TalTechil 33 protsenti, siis rünnakul oli selgelt parem koduvõistkond, lahendades punktiks 45 protsenti rünnakutest. Külaliste rünnakuefektiivsus oli 26 protsenti. Blokipunkte kogunes võitjatele 16 ja kaotajatele üheksa.

Enne mängu:

Poolfinaalis alistas TalTech kolmes mängus Audentese SG/NK ning Rae oli samuti 3:0 üle TÜ/Bigbankist.

Põhihooajal kohtusid TalTech ja Rae kaks korda korda: 2. novembril võitsid tehnikatudengid kodusaalis 3:1, aga 6. veebruaril võitis sama tulemusega Rae.