GALA VIDEO ja FOTOD Selgus EY Eesti Aasta ettevõtja

PM Majandus
Copy

EY Aasta Ettevõtjaks pärjati täna kaitsetööstusettevõtja DefSecIntel Solutionsi juhatuse liige Jaanus Tamm.

Sõda Ukrainas on toonud kasvuedetabelite etteotsa kaitsetööstusettevõtted, kellest laiem avalikkus suurt ei tea. Nii on ka DefSecInteliga, kelle kasum on kerkinud viie aastaga 130 korda.

«See, et meist midagi ei teata, ei ole juhuslik,» ütleb OÜ DefSecIntel Solutions asutaja ja tegevjuht Jaanus Tamm (45). «Oleme sektoris ja tegutseme kohtades, kus ei ole vaja liiga palju kaagutada ega tähelepanu tõmmata.»

«Ettevõte on saanud alguse tagasihoidlikust garaažist, kus töötas koos minuga veel neli meest – meil olid mõned trellpuurid, kruvikeerajad, metallilõikurid,» kirjeldas Tamm DefSecInteli algusaegu. «Täna on meie põhifookus automatiseeritud seiresüsteemide loomisel kaitsevaldkonna lõppkasutajatele. Toodame mobiilseid seirelahendusi, mis on varustatud droonide, kaamerate ning tarkvaraga. Aitame piirivalvel, politseil ja kaitseväel teostada füüsilist maastiku- ja rannikuvalvet või luureseiret lihtsalt ning tõhusalt.»

«Näiteks on DefSecInteli kõige populaarsem toode 20-meetrise mastiga mobiilne seireplatvorm, mille otsas olev kaamera näeb kuni 20 kilomeetri kaugusele,» märkis Tamm. «Seireplatvormi saab haakida pikapi taha, transportida sobivasse kohta ja panna poole tunniga üles. Platvormilt saab välja saata droone, mis suudavad seirata kuni seitsme kilomeetri raadiuses.»

Jaanus Tamme kinnitusel on ettevõtte toodete turg palju laiem nii Euroopas kui Lähi-Euroopas, samuti aidatakse valvata riigipiire Aafrikas, Lähis-Idas, kuid tulevikus ka Aasias ja miks mitte Ameerikas. «Näeme nii regionaalset kui geograafilist laienemist. Hetkel on meile aga kõige olulisem Ukraina abistamine.»

DefSecIntelis töötab üle 50 inimese, aasta lõpuks plaanitakse töötajate arvu kahekordset kasvu. Ettevõttel on hoolduskeskus ka Ukrainas, kus töötab 20 inimest. Enamus ajalisest ressursist kulub ja toodangust läheb Ukraina suunas.

Eestis on Aasta Ettevõtjat valitud 2008. aastast. EY Eesti Aasta Ettevõtja konkursi eesmärk on tunnustada kirge ja tahtejõudu, mis peitub Eesti ettevõtjates, ning seda mis tahes erasektori osast. Tiitlivõitja esindab Eestit EY Maailma Aasta Ettevõtja konkursil Monacos.

Eelmiste aastate võitjad:

2023. aasta- Kristjan Maruste (Kõu Mobility)

2022. aasta – Kuldar Väärsi (Milrem Robotics)

2021. aasta – Priit Kallas (Iglucraft)

2020. aasta – Kaarel Kotkas (Veriff)

2019. aasta – Tõnis Kaasik (Ecometal)

2018. aasta – Martin ja Markus Villig (Bolt)

2017. aasta – Arno Kütt ja Peep Kuld (Cleveron)

2015. aasta – Jevgeni Kabanov (ZeroTurnaround)

2014. aasta – Jüri Raidla (Ellex Raidla Advokaadibüroo)

2013. aasta – Peeter ja Priit Rebane (BDG Holdings)

2012. aasta – Ruth Oltjer (Chemi-Pharm)

2011. aasta – Priit Alamäe ja Taavi Kotka (NortalS)

2010. aasta – Peter Hunt (Wendre)

2009. aasta – Indrek Sepp (Pristis)

2008. aasta – Jaan Puusaag (Krimelte)

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles