Meeste võrkpallikoondis pidi tunnistama Tšehhi paremust, naised alistasid Põhja-Makedoonia

Postimees Sport
Eesti meeste võrkpallikoondis.
Eesti meeste võrkpallikoondis. Foto: Marko Uusküla/volley.ee

Eesti meeste võrkpallikoondis pidi täna Eurooa Kuldiiga esimeses võõrsilmängus tunnistama Tšehhi meeskonna 3:1 paremust.

Eesti alustas mängu hästi ja võitis avageimi ladusa esituse toel 25:23, ent seejärel hakkasid igas elemendis vead sagenema ja kaks järgmist vaatust võitsid tšehhid 25:16 ja 25:16. Neljas geim oli küll tasavägine, et otsustavatel hetkedel pööras sellegi enda kasuks kodumeeskond, võites 25:23, kirjutab volley.ee.

Eesti edukaim oli rünnakul täna 14 punktiga (+10) Valentin Kordas, 13 silma (+10) panustas Alex Saaremaa, 7 punkti lisasid nii Karli Allik (+3) kui Stefan Kaibald (-2). Eesti meeskonna vastuvõtt oli 44%, rünnak 42%, blokist teeniti 7 ja servilt samuti 7 punkti (eksiti 17 servil).

Tšehhi parimaks kerkis 17 punktiga (+13) Patrik Indra. Tšehhide vastuvõtt oli 44 ja rünnak 48%, blokiga saadi 13 punkti ja servil löödi 10 ässa ja tehti 12 viga.

C-alagrupis on kõik kolm mängu võitnud Tšehhil 8 punkti, teine on kahe võiduga Soome ja kolmas ühe võiduga Eesti. Slovakkial on võiduarve avamata.

Järgmise kohtumise peab meeskond Tartus 10. juunil, mil vastaseks on uuesti Tšehhi.

Eesti naiste koondis kohtus täna Euroopa Hõbeliigas võõrsil Põhja-Makedooniaga ja sai kindla 3:0 võidu.

Esimeses geimis said vastased vaid 10 punkti, teises ja kolmandas vastavalt 14 ja 20 punkti. Veidi põnevust pakkus vaid kolmas vaatus, kus kodunaiskond 6:4 juhtima pääses. Tasavägist mängu jagus kuni 12:12 seisuni, mil Eesti sai järjest kaks punkti ja seejärel tegi Kadi Kullerkannu blokk vahe kolmepunktiliseks. Rohkem vastane ohtlikuks ei saanud ja geim võideti 25:20.

Peatreener Alessandro Orefice andis mitmele põhimängijale rohkem või vähem puhkust. Eesti resultatiivseimaks kerkis Kadi Kullerkann 19 punktiga (+15), suurepärase esituse teinud temporündaja Kätriin Põld panustas 13 punkti (+11) ja 4 ässa löönud Nette Peit 12 (+10). Kõik kolm resultatiivsemat said kirja täismängu. 5 punkti (+3) jäi täna oma 100. kohtumise Eesti koondises pidanud nurgaründaja Kristiine Miileni arvele, sama palju skooris Eliise Hollas (+5). Põhja-Makedoonia edukaimad olid 5 punktiga (-8) Dobrina Hadij Toseva ja Tamara Stojanova.

Eesti naiskonna vastuvõtt oli 38%, rünnak 42%, blokist saadi 11 punkti (4 blokki pani Põld) ja servil löödi 10 ässa ja eksiti 9 pallingul. Põhja-Makedoonia vastuvõtt oli 23% ja rünnak samuti 23%, blokist saadi 4 ja servilt 2 punkti (tehti 6 viga).

Teises tänases A-alagrupi kohtumises alistas Austria 3:1 (25:23, 16:25, 25:15, 25:23) Läti naiskonna.

Tabelis on Eestil täisedu ehk kolm võitu ja 9 punkti. Teine on kahe võiduga Austria ja kolmas ühe võiduga Läti, Põhja-Makedoonial on võiduarve avamata.

Oma järgmise mängu peab Eesti naiskond 10. juunil Tartu Ülikooli spordihoones taas Põhja-Makedoonia vastu