Slovāki pārtrauc Šveices fantastisko "sauso" sēriju, bet uzvarēt nespēj

CopyDraugiem X Whatsapp
Šveices un Slovākijas hokejisti.
Šveices un Slovākijas hokejisti. Foto: EPA/Scanpix

Šveices vīriešu hokeja izlase ceturtdien "Arēnā Rīga" pasaules čempionāta B apakšgrupas ceturtajā spēlē uzvarēja Slovākiju, bet Tamperē pie pirmā panākuma tika Vācija.

Šveices hokejisti uzvarēja ar rezultātu 4:2 (1:0, 1:2, 2:0).

Šveices izlase iepriekšējās trīs spēlēs palika nepārspēta un ceturtdien laboja valstsvienības rekordu neielaistajos vārtos, kas tagad ir 205 minūtes.

Spēles sestajā minūtē šveiciešus vadībā izvirzīja Jonass Zīgentālers, bet otrā perioda piektajā minūtē vadību nostiprināja Nīno Nīderraiters. 21 sekundi vēlāk Andrejs Kudrna vienus vārtus atguva un pārtrauca Šveices izlases "sauso" sēriju, bet 31 sekundi pirms perioda beigām Pavols Regenda realizēja vairākumu un izlīdzināja rezultātu, neilgi pirms tam Kevinam Fialam nerealizējot "bullīti".

Trešā perioda septītajā minūtē Kristians Marti atguva Šveices izlasei vadību ar gūtiem vārtiem, kas vēlāk izrādījās uzvaru nesošie. Punktu mačam pielika Gaetans Hāss, kurš 35 sekundes pirms finālsvilpes ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Ar 12 punktiem četrās spēlēs pirmo vietu apakšgrupā ieņem Šveice, 11 punktus guvusi Kanāda, desmit punkti ir Čehijai, bet ceturtā ar pieciem punktiem ir Latvija. Aiz mājiniekiem ar četriem punktiem ir Slovākija un Norvēģija, divus punktus guvusi Kazahstāna, bet bez punktiem četrās cīņās ir Slovēnija.

Tikmēr Vācija Tamperē A apakšgrupas cīņā ar 6:4 (0:1, 3:1, 3:2) uzvarēja Dāniju.

Matiasa Lasena sestajā minūtē gūtie vārti ļāva dāņiem pirmo periodu uzvarēt ar 1:0, bet otrajā periodā nepilnu deviņu minūšu laikā trīs vārtus guva Jons Peterka, Aleksandrs Ēls un Morics Millers, kuri panāca 3:1 vāciešu labā. 23 sekundes pirms došanās pārtraukumā Matiass Bau Hansens vienus vārtus atguva.

Puse no šīs spēles vārtiem jeb pieci tika gūti pamatlaika noslēdzošajās piecās minūtēs. Vispirms Kristians Vejse izlīdzināja rezultātu, bet Jonass Millers pēc 20 sekundēm atjaunoja vadību. Dāņi beigās spēlēja ar tukšiem vārtiem, kas 64 sekundes pirms pamatlaika beigām ļāva Marcelam Nēbelsam nostiprināt vadību, pēc tam Vejse vienus vārtus atguva, taču Niko Šturms iemeta vēl vienu ripu tukšos vārtos - 6:4.

A apakšgrupā līdere ar 12 punktiem četrās spēlēs ir ASV, 11 punktus sakrājusi Zviedrija, astoņi punkti ir Dānijai, bet septiņi - Somijai. Četri punkti ir Francijai, trīs - Vācijai, divus punktus iekrājusi Ungārija, bet viens punkts ir Austrijai.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28. maijam.