JÄÄHOKI MM Soome kaotas karistusvisetega Rootsile, Läti avas võiduarve

Karl Mihkel Eller
Rootsile kindlustas võidu otsustava karistusviske realiseerinud Lucas Raymond (paremal). Foto: Kimmo Brandt/Epa/Scanpix

Jäähoki MMil toimus täna neli kohtumist ning võistlustules olid kõik suurfavoriidid. Soome kaotas kodujääl karistusvisetega Rootsile, Läti avas võiduarve alistades Tšehhi ning USA ja Kanada jätkasid samuti võidulainel.

Tamperes olid 12 000 pealtvaatajat kaasa elamas Soome ja Rootsi igipõlise vastasseisu järjekordsele vaatusele. Kohtumist asus Rootsi Oscar Lindbergi väravast teise kolmandiku lõpus juhtima. Soome viigistas kolmanda perioodi alguses Juho Lammikko väravast ning kuna normaal- ja lisaaeg lõppesid 1:1 seisuga, otsustati võitja karistusvisetega.

Soome esimese karistusviske põrutas Ahti Oksanen sisse, kuid kolm järgmist meest eksisid. Rootsi suutis aga kaks esimest litrit sisse visata, eksis siis kolm korda ning kuna vahepeal oli Soome poolelt suutnud ühe värava visata ka Joel Armia ja rootsi viies mees eksis, siis sai otsustavaks, et Oksanen teisel karistusviskel eksis, aga Rootsile kindlustas võidu ja kaks punkti Lucas Raymond.

Riias avas võiduarve Läti koondis, alistades lisaajal 4:3 Tšehhi. Kohtumist asus juhtima Tšehhi ning kuigi Läti suutis teisel perioodil 2:1 juhtima asuda, siis normaalajal viimasele kolmandikule mindi vastu 2:2 viigiseisult. Läti lõi taas kiire värava, kuid kolm minutit enne lõpuvilet viigistasid tšehhid seisu. Viieminutilisel lisaajal aitas Läti võidule Oskars Batna värav.

Kolm mängu pidanud koondistest jätkab ainsana täiseduga USA, alistades Saksamaa 3:2. Ameeriklased asusid kohtumist teise perioodi alguses juhtima, kuid otsustavale kolmandikule mindi vastu sakslaste 2:1 eduseisus. Viimasel perioodil lõid USA koondislased kaks väravat ja kallutasid mängu enda kasuks. Eelnevalt oli USA alistanud Soome ja Ungari.

Seni kahest mängust kaks võitu võtnud Kanada vastaseks oli Slovakkia. Mäng kujunes väravatevaeseks, sest kuigi Kanada asus kohtumist avaperioodi keskel juhtima, siis viigistasid slovakid loetud minutid hiljem. 1:1 viigiga lõppesid nii normaal- kui lisaaeg ning võitja selgitati karistusvisetega, mille Kanada võitis 3:2.

Teisipäeval on Riias ja Tamperes toimuval MMil kavas neli kohtumist. Taani kohtub Austriaga, Sloveenia Norraga, Prantsusmaa Ungariga ja Šveits Kasahstaniga. Neist võiduarvet pole suutnud avada Austria, Sloveenia, Norra ja Ungari.