Viimase minuti väravast Levadia seljatanud Harju tegi ajalugu

Karl-Joosep Küngas
Rõõmsad Levadia mängumehed.
Rõõmsad Levadia mängumehed. Foto: FCI Levadia/Facebook

Harju Jalgpallikool kirjutas enda klubi ajalukku uue peatüki, kui täna teeniti Eesti kõrgliigas esimene võit. Koduväljakul alistas uustulnuk 2:1 Tallinna FCI Levadia.

Kohtumine Laagri kunstmurustaadionil algas paremini külalistele, kui 11. minutil viis Levadia 1:0 juhtima Ernest Agyiri. Selle seisuga mingi ka poolajapausile.

Teisel poolajal muutus kohtumine täielikult. Juba 50. minutil teenis Harju penalti, kui Reinhard Reimaa kukutati karistusalas pikali. Trahvilööki läks lööma Daniil Rudenko, kes palli kindlalt väravavõrku toimetas. Seejuures määras antud olukorras ka peakohtunik Kevin Kaivoja Levadia mängumehele Joan Jakovlevile punase kaardi.

Olgugi, et viimastel minutitel mängis Levadia vähemuses, siis tekkis neil mitmeid võimalusi võiduvärava löömiseks. Siiski jäi lõppsõna kodumeeskonnale. Kohtumise seitsmendal üleminutil suutis Harjule 2:1 võidu tuua Reimaa, kes otsustavalt lahtiseks jäänud palli väravasse toimetas.

Vaatamata tänasele tulemusele jätkab hooaja esimese kaotuse teeninud Levadia 26 punktiga tabeliliidrina. Võiduarve avanud Harju jätkab nelja silmaga tabeli viimasel real.