Rapla rallil lahutas kaht esimest 0,2 sekundit, Aava langes karistuse tõttu kuuendaks

Karl-Joosep Küngas
Priit Koik ja Silver Simm.
Priit Koik ja Silver Simm. Foto: Eesti Autospordi Liit

Autoralli Eesti meistrivõistluste kolmanda etapi, Rapla ralli võitsid Priit Koik ja Silver Simm, kes edestasid põnevas heitluses Läti ekipaaži Emils Blūms/Ivo Pūķisist.

Rapla ralli teisel võistluspäeval haarasid Blūms ja Pūķis kohe viiendal kiiruskatsel esikoha. Lätlased suutsid seda hoida viimase kiiruskatseni, kus lähimat konkurenti, Priit Koiki edestati 7,7 sekundiga. Seejuures oli Blūmsi edu päeva alguses Koigi ees veel 30 sekundit.

Viimasel kiiruskatsel pani Koik endast kõik välja ning noppis Rapla rallil seitsmenda katsevõidu. Tema minek oli niivõrd võimas, et Blūmsi suutis ta edestada 7,9 sekundiga. See tähendas, et Koik võitis Rapla ralli 0,2-sekundilise eduga lätlase ees.

Poodiumi madalaimale astmele kerkisid Kaspar Kasari ja Rainis Raidma, kes jäid võitjatele alla juba 10,3 sekundit.

Pikalt poodiumimängus püsinud Urmo Aava lõpetas võistluse kuuenda kohaga. Esialgu neljanda koha teeninud rallilegend teenis kaks ajakaristust, mis ta üldarvestuses kaugemale tõrjusid.