Tippklubi lõpetas peatreeneri juubelimängus väga nukra seeria

Karl-Joosep Küngas
Chelsea mängumehed lõpetasid peaaegu kaks kuud kestnud võidupõua.
Chelsea mängumehed lõpetasid peaaegu kaks kuud kestnud võidupõua. Foto: Reuters/Ian Walton/SCANPIX

Inglismaa kõrgliigas peaaegu kaks kuud võiduta olnud Londoni Chelsea lõpetas nukra seeria, kui võõrsil seljatati 3:1 Bounemouth. Tegemist oli Chelsea peatreeneri 100. kohtumisega Inglismaa kõrgliigas peatreenerina.

Väga kesises vormis Chelsea sai Inglismaa kõrgliigas viimati võidurõõmu tunda 11. märtsil, mil võõrsil mängiti 3:1 Leicesteri meeskond. Pärast seda olid neil seitsmest mängust ainult teenitud kaks viigipunkti ning koos Meistrite liigaga käsil kuuemänguline kaotusteseeria.

Tänane kohtumine algas Chelsea'ile hästi, kui üheksandal minutil viis Conor Gallagher külalised juhtima. Eduseis poolajani ei püsinud, sest 22. minutil viigistas kohtumise Matias Vina.

Ka tänane kohtumine näis viigisadamasse minevat, ent Chelsea suutis ikkagi otsustavatel minutitel kahe tabamuseni jõuda. Esmalt taastas külaliste eduseisu 82. minutil Benoit Badiashile ning neli minutit hiljem tegi lõppskooriks 3:1 Joao Felix.

Tänase võiduga kindlustas Chelsea endale koha Inglismaa kõrgliigas ka tulevaseks hooajaks. Neli kohtumist enne hooaja lõppu on neil kirjas 42 punkti, millega hoitakse tabelis 11. kohta. Bournemouth jätkab 39 silmaga 14. positsioonil.