Eesti fitnessikoondis alustas Euroopa meistrivõistlusi kullasajuga (1)

Noona Prokopjuk.
Noona Prokopjuk. Foto: Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit

Käesoleval nädalavahetusel toimuvad Hispaanias, Santa Susannas Kulturismi ja fitnessi Euroopa meistrivõistlused. Eestri koondis on seekord erakordselt suurearvuline ning traditsiooniliselt heas vormis.

Võistlustulle astuvad 40 Eestii parimat fitnessisportast, kes konkureerivad pea 800 sportasega 44-st riigist. Eesti delegatsiooni juhib ning lisaks hindab rahvusvaheliselt atesteeritud kohtnikuna Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu peasekretär Aleksandra Laer.

Esimesel päeval võitsid Euroopa meistritiitli kolm Eesti koondislast: Nonna Prokopjuk, Elisabeth Atamanski ja Valeria Kopajeva.

Nonna Prokopjuk tuli kahekordseks Euroopa meistriks masters bikiinifitnessi 35-39 vanusekategoorias ning naiste bikiinifitnessi pikkuskategoorias -162cm. Lisaks võitis Prokopjuk kõikide masters kategooriate vahelise absoluutarvestuse. Nonna treener on Jekaterina Remets-Morozova.

Elisabeth Atamanski tuli samuti kahekordseks Euroopa meistriks juunioride bikiinifitnessi 21-23 vanuseklassis ning naiste bikiinifitnessi pikkuskategoorias -158cm. Juunioride absoluutarvestuses oli Elisabeth 2. kohal. Lisaks võitis Elisabeth koos paarilise Hendrik Kalmega Fit-pair kategoorias pronksmedali. Elisabethi ja Hendriku treener on Peep Reinart.

Valeria Kopajeva sai Euroopa meistritiitli juunioride artistic fitnessi kategoorias. Juunioride bikiinifitnessis ning naiste -172cm pikkuskategoorias võitis Valeria pronksi. Valeria treener on Ramil Lipp.

Maria Popova sai masters bikiinifitnessi 35-39 vanuseklasis hõbeda.