Kalev/Cramo jõudis finaalist ühe sammu kaugusele

Karl-Joosep Küngas
Kalev/Cramo mängijad Alterique Gilbert (vasakul) ja Artur Konontšuk.
Kalev/Cramo mängijad Alterique Gilbert (vasakul) ja Artur Konontšuk. Foto: Tairo Lutter

Eesti korvpalli meistrivõistlustel jõudis Kalev/Cramo meeskond ühe võidu kaugusele finaali jõudmisest. Kalev/Cramo seljatas poolfinaalseeria teises kohtumises KK Viimsi/Sportlandi 86:62.

Seeria avamängu võitnud Kalev/Cramo suutis teises kohtumises sotid kiiremini selgeks teha. Esimeses mängus läks tarvis tugevat lõpuspurti, ent Viimsis toimunud lahingus kasvas vahe kiiresti kahekohaliseks.

Avaveerandi seitsme punktiga (22:15) võitnud Kalev/Cramo tegi tõsisema vahe sisse teise veerandaja jooksul. Avapoolaja lõpus kasvas külaliste eduseis 18-punktiliseks, aga pikemale pausile mindi Kalev/Cramo 46:29 juhtimisel.

Teisel poolajal enam Viimsi 14 punktist lähemale ei jõudnudki ning favoriit teenis väga veenva võidu. Lõpusireeni kõlades näitas tabloo Kalev/Cramo 86:62 võidunumbreid. Sellega asus Kalev/Cramo kolme võiduni peetavat seeriat 2:0 juhtima.

Võitjate edukaimana viskas Wesley Van Beck 22 minutiga 19 punkti. Alterique Gilbert lisas veel 14 silma. Kodumeeskonna edukaimana tõid Malik Toppin ja Devin Harris vastavalt 16 ja 15 punkti.

Antud poolfinaalseeria kolmas kohtumine peetakse teisipäeval, 9. mail Tallinnas.