VIDEO ⟩ Taas punktirekordi püstitanud Drell leiab Prantsusmaal üha paremat hoogu

Christopher Krutto
Henri Drell (valges).
Henri Drell (valges). Foto: SYLVAIN TERRAL/SIPA/Scanpix

Eesti korvpallikoondislane Henri Drell tegi Prantsusmaal taaskord uue punktirekordi, kuid tema leivaisa Roanne kaotas sellest hoolimata 81:88 Dijonile.

Dijon haaras kohtumise ohjad juba avaveerandiga, mis võideti 25:14. Poolajaks suurendati edu juba 48:32 peale ning viimase veerandi eel oli kahe meeskonna vahe juba 23 silma.

Roanne võitis küll viimase veerandaja kindlalt 33:17, kuid võiduks sellest ei piisanud.

Drell viibis platsil 30 minutit ning viskas selle ajaga 14 punkti (kahesed 5/2, kolmesed 3/1, vabavisked 7/7) ja korjas viis lauapalli. Eestlase efektiivsusnäitaja oli 16-ga üks tiimi paremaid.

Roanne’i parimana viskas 26 punkti Ronald March, võitjate poolelt tõi enim punkte Gregor Hrovat (21).

Drell on Prantsusmaa kõrgliigas pääsenud platsile seni neljas kohtumises, kuid pole seni võidurõõmu tundud. Liigatabelis hoiab Roanne 14 võidu ja 18 kaotusega 12. kohta. Esikohta hoiab 26 võidu ja kuue kaotusega Monaco.