Euroliiga esiklubi ei suutnud Türgis piletit Kaunasesse lunastada

Karl-Joosep Küngas
Tyler Dorsey.
Tyler Dorsey. Foto: EPA/TOLGA BOZOGLU/SCANPIX

Euroliiga põhihooaja võitjal Piraeuse Olympiakosel oli veerandfinaaliseeria neljandas lahingus Istanbuli Fenerbahce vastu võimalus koht finaalturniiril kindlustada, ent Türgi meeskond suutis koduväljakul ellujäämismängu 73:69 võita. Seeria on 2:2 viigis.

Fenerbahce sai kaks päeva tagasi Olympiakoselt väga valusalt lüüa, kui Kostas Sloukas tabas võiduviske koos lõpusireeniga. Türgi meeskond suutis edukalt Euroliiga põhihooaja võitjalt revanši võtta ning seda eelkõige tabavate kaugvisete toel.

Väga võrdsel avaveerandil suutis Fenerbahce võidelda endale kätte minimaalse eduseisu (18:17), ent poolajapausile mindi ikkagi külaliste 33:32 juhtimisel.

Olympiakos suutis ka kolmandal veerandajal kerget initsiatiivi hoida ning mõnel hetkel ka viie silmaga juhtima pääseda, ent otsustavale neljandikule mindi Kreeka meeskonna punktilises eduseisus (49:48). Viimasel veerandajal suutis Fenerbahce enda kaugviskeid tabama hakata. Nende toel kasvatati eduseis seitsmele punktile ning enam vastaseid lähedale ei lubatudki. Lõpusireeni kõlades särasid tablool Fenerbahce 73:69 võidunumbrid.

Võitjate ridades särasid Dyshawn Pierre ja Tyler Dorsey, kelle arvele jäi vastavalt 17 ja 16 punkti. Olympiakose kasuks viskas Shaquielle Mckissic üleplatsimehena 20 silma.

Selle paari otsustav lahing peetakse juba 11. mail Kreekas. Antud kohtumise võitja lunastab pileti Kaunases toimuvale finaalturniirile.