Tartu suutis tulises heitluses poolfinaalseeria viigistada

Karl-Joosep Küngas
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreener Nikolajs Mazurs.
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreener Nikolajs Mazurs. Foto: Kristjan Teedema/Tartu Postimees

Eesti korvpalli meistrivõistluste poolfinaalseeria teises kohtumises suutis Tartu Ülikool/Maks & Moorits alistada 95:81 Pärnu Sadama. Seeria on nüüd 1:1 viigis.

Pärnu suutis veidi üllatuslikult avamängu üsna selgelt võita ning koduväljaku eelise enda haarata. Seeria teine kohtumine Eesti suvepealinnas tõi tribüünidele 1124 inimest ning mängijad pakkusid väga tulise heitluse.

Kodumeeskond suutis väga skoorirohke avaveerandi 30:26 võita ning seda suuresti Mihkel Kirvese vedamisel. Eesti koondise ääremängija arvele jäi esimese 10 minutiga koguni 16 punkti. Poolajapausile mindi Pärnu 49:46 juhtimisel.

Kolmandal veerandajal suutis Tartu selge muutuse mängu tuua ning Ty Gordoni vedamisel haarati eduseis. Viimasele neljandikule mindi vastu juba külaliste 70:61 juhtimisel. Viimasel veerandajal jõudis Pärnu hetkeks kahe silma kaugusele, ent otsustavad minutid kuulusid ikkagi külalised. Lõpuks olid Tartu võidunumbrid 95:81.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul mängisid mõlemad meeskonnad hea tempoga. «Teadsime, mis vigu me esimeses mängus tegime ja suutsime neist hoiduda. Püüdsime mängida energilisemalt ja muutsime kaitses mõningaid asju. Täna oli mõlemalt poolelt hea tempoga mäng. Olen rahul sellega, kuidas alustasime esimest ja kolmandat veerandit. Täname fänne, kes meile võõrsil kaasa elama tulid ja täna oli hea võit, aga järgmine mäng algab taas nullist ja oleme selleks valmis,» sõnas Mazurs.

Võitjate edukaimana viskas Gordon 25 punkti ja võttis kuus lauapalli. Andrii Voinalovitš lisas Tartule 18, Hendrik Eelmäe 17 ja Leemet Böckler 15 punkti. Pärnu poolelt säras Kirves, kelle kontosse jäi võimas kaksikduubel 31 punkti ja 14 lauapalli.

Kolme võiduni peetavate poolfinaalide kolmas mäng on Tartus esmaspäeval, 8. mail kell 19.00. Kindlasti peetakse ka neljas mäng ja seda Pärnus kolmapäeval, 10. mail. Kui läheb vaja ka viiendat mängu, siis toimub see Tartus reedel, 12. mail.