Tartu võitles, kuid kaotustejada jätkus ka võimsas hoos Cramo vastu

Kristofer Seema
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa kaotusteseeria pikenes neljamänguliseks.
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa kaotusteseeria pikenes neljamänguliseks. Foto: Sille Annuk, Tartu Postimees

Eesti-Läti korvpalliliigas jätkus Tartu Ülikool Maks & Mooritsa kaotusteseeria kui kodusaalis jäädi alla BC Kalev/Cramole 67:73.

Igivanat Tartu ja Tallinna vastasseisu oli vaatama tulnud 817 inimest, mis on selle hooaja uus publikurekord. Tartu alustas kohtumist tormiliselt. Kahe minutiga võideldi kätte 7:0 algedu. Kõik visked kukkusid ja meeskonna koostöö sujus valatult.

Värskelt uhke ajalooga Bambergi alistanud külaliste vastust ei tulnud aga kaua oodata. Tartu poolt vaadatuna seisult 10:2 vastas Cramo 9:0 spurdiga. Ülejäänud veerandaeg kulges ääretult tasavägiselt ja lõppeski sobivalt viigiseisul 21:21.

Teisel veerandajal panid mõlemad meeskonnad kaitses oluliselt survet juurde ning skooritegemine oli vaevaline. Cramo pääses kohati natuke eest ära, aga värske täienduse Ty Gordoni abiga suudeti hammastega pealinna tiimist kinni hoida. Poolajale mindi vaid viiepunktilises kaotusseisus 33:38.

Kolmanda veerandaja mõõn

Kolmanda veerandaja alguses tegi Tartu paar rumalat pallikaotust ning vahe kärises märkamatult 12-punktile. Kuid jällegi tõi Gordon võõrustajad tagasi mängu. Ameeriklase kolmepunktivise vähendas vahe minimaalseks 46:47, kui veerandaja lõpuni jäi veel kolm ja pool minutit.

Ülejäänud veerandaja püsisid võõrustajad tagaajajarollis ja viimasele neljandikule mindi vastu viiepunktilises kaotusseisus 53:58.

Otsustava kümne minuti jooksul olid tartlased taaskord hädas heade viskekohtade leidmisega ja kõik korvid tulid läbi suure pusimise. Suurenes ka pallikaotuste arv, millest Cramo lihtsaid korve sai. Vahe püsis stabiilselt seitsme/kaheksa punkti peal.

Kaks minutit enne lõppu vähendas Tomaš Pavelka võimas pealtpanek vahe viiele punktile ning tegi Tartu poolt seisuks 65:70. Lähemale, aga võõrustajad ei pääsenudki ja vastu tuli võtta Eesti-Läti liiga hooaja kümnes kaotus skooriga 67:73.

Statistika ja kommentaar

Viimasel veerandil vigadega hätta jäänud ja viie veaga välja langenud Ty Gordon oli Tartu parim 20 punkti, viie lauapalli ja nelja korvisööduga. Tomaš Pavelka kogus kaksikduubli 11 punkti ja 12 lauapalliga. Samuti 11 punkti peale jäi Andrii Voinalovych, lisaks kogus ta viis lauapalli.

Oleksandr Kovliar sai Kalev/Cramo efektiivseimana kirja 11 punkti ja kaheksa korvisöötu ning efektiivsusnäitaja 23. Wes Van Beck viskas 13 punkti, Tanel Kurbas 12 ja Alterique Gilbert ning Martins Meiers võrdselt 10 punkti.

Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul ei suudetud mängu lõpus täiendavat käiku leida. «Alustasime mängu hea energiaga ja pidasime plaanist kinni. Kalev karistab väikesed eksimused väga hästi ära. Lõpupoole ei olnud meil piisavalt energiat mängu muudatuse toomiseks, sest nad hoidsid meie tagamängijatel koguaeg survet peal. Kalev/Cramo oli meist täna enesekindlam ja viskas õigel ajal sisse. Teisipäevase mänguga võrreldes oli mängupilt pisut parem: mängisime täna meeskondlikumalt ja leidsime vabad mehed paremini üles. See näitab, et suudame küll palli sööta, aga seda tuleb pidevalt meelde tuletada,» sõnas Mazurs.

Enne mängu:

Kalev/Cramo hoiab ühisliiga tabelis 20 võidu ja viie kaotusega kolmandat kohta, Tartu Ülikool on 18 võidu ja üheksa kaotusega viiendal tabelireal. Nende vahele mahub BK Ventspils, kellel on sarnaselt Tartule 18 võitu ja üheksa kaotust.

Hooaja esimeses omavahelises mängus võttis Cramo kodusaalis 75:71 võidu.

Tartu läheb kohtumisele vastu kolmemängulise kaotusteseeria pealt, viimati tunnistati Ogre 80:65 paremust. Cramo on võitnud viimasest kaheksast mängust seitse, ainus kaotus saadi märtsikuu esimesel päeval Raplas.