Vibulaskjad naasid meistrivõistlustelt medalite ja rahul treeneriga

Lauri Habakuk
, tegevtoimetaja
Pärnu Meelise vibuklubi treener Leili Kukk ühes medalid võitnud neidudega. Vasakult: Gertrud Vaeno, Liis Kirsch, Marielle Laasma ja Mariann Hanna Johanson. Foto: Erakogu

Pärnu Meelise klubi vibulaskjad naasid Sakust Eesti sisemeistrivõistlustelt seitsme medali, sealhulgas kahe kaksikvõiduga.

Ühega niisugustest saavutustest said suvepealinna sportlased 15 finaalvõistlusele jõudnud neiu seas hakkama U18 olümpiavibu arvestuses. Liis Kirsch tuli Eesti meistriks, lastes 571 (286+285) silma. Gertrud Vaeno kaotas talle vaid kahe silmaga, tema lasi esimeses ringis 285 ja teises 284 silma. Võistlus oli pinev ja vahed väikesed: Vaeno edestas kolmandaks tulnud pealinna Sagittariuse vibulaskjat Johanna Viktoria Jõed nelja silmaga.

Teise kaksikvõidu eest kandsid hoolt samuti olümpiavibuga võistlevad Ardo Ojamets ja Marten Mäger. Nemad astusid pjedestaali kahele kõrgemale astmele U15-vanuseklassi jõuproovi järel. Ojamets lasi 570 (284+286) ja Mäger 560 (278+282) silma.

U21 olümpiavibu arvestuses saavutas Marielle Laasma teise ja Mariann Hanna Johanson kolmanda koha. 522 (255+267) silma lasknud Laasma kaotas võitjale Birgit Metsjõele Vana-Võidu vibuklubist kümne silmaga, aga edestas klubikaaslast Johansoni vaid kahe silmaga. Johanson omakorda oli lähimast rivaalist parem silma võrra.

Ainus plokkvibuga võistelnud Meelise klubi sportlane Mait Sirel ei andnud U15 arvestuses ühelegi konkurendile isegi teoreetilist võimalust endast rohkem lasta. Tema tulemus 600 silma tähendab seda, et viimane kui üks tema lastud nool maandus kümnesse, tasuks Eesti meistritiitel.

Meelise vibuklubi eestvedaja ja treener Leili Kukk jäi talvistel tiitlivõistlustel saavutatuga väga rahule. “Kõik medalivõitjad olid tasemel ja tublid,” kiitis ta, tuues seejärel eraldi esile plokkvibuga ilmeksimatult lasknud Sireli saavutuse.

Alates U18-vanuseklassist sihivad vibulaskjad sisehooajal märki 18 ja nooremad 15 meetrilt. Võrreldes välishooajaga, mil lastakse kuni 70 meetrilt, on märklehed väiksemad.