Tippklubide duellis jäid Barcelonas otsad lahtiseks

Karl-Joosep Küngas
Marcus Rashford.
Marcus Rashford. Foto: ALBERT GEA/REUTERS/Scanpix

Jalgpalli Euroopa liiga sõelmängude esimeses ringis läksid Hispaanias vastamisi FC Barcelona ja Manchester United. Tippklubide duelli esimene vaatus lõppes 2:2 viigiga.

Kui tavapäraselt räägitakse FC Barcelona ja Manchester Unitedi lahingutest, siis eelkõige mõeldakse Meistrite liigas toimuvat. Sel hooajal on mõlemad meeskonnad aga sattunud olukorda, kus eurosarjade otsustavas faasis minnakse vastamisi Euroopa liigas.

1/16-finaali esimene kohtumine selles paaris oli väga võitluslik, ent väravate nägemiseks tuli oodata teise poolajani. Samas said mõlema meeskonna poolehoidjad koguni kahel korral rõõmustada.

Esmalt viis Barcelona äärekaitsja Marcos Alonso kodumeeskonna 50. minutil juhtima, kui tema kerkis nurgalöögi ajal kõige kõrgemale ning suunas palli David de Gea seljataha.

Ainult üheksa minutit hiljem oli tablool juba külaliste 2:1 eduseis. Esmalt viigistas mänguseisu suurepärases vormis olev Marcus Rashford ning mõned minutid hiljem lendas pall Barcelona väravasse Jules Kounde ebaõnnestunud tabamusest.

Barcelona suutis koduväljakul siiski kaotust vältida. 76. minutil pani ääreründaja Raphinha karistusalasse väga ohtliku tsenderduse, mida asus ründama Robert Lewandowski. Poola ründetuus küll ei tabanud palli, ent mänguvahend lendas ikkagi teist korda de Gea seljataha.

Nõnda minnakse nädala pärast Inglismaal toimuvale korduskohtumisele vastu 2:2 viigiseisult ning just Manchesteris selgub selle paari lõpplahendus.