BLOGI ⟩ Kristjan Ilves jäi jälle MK-etapil esimesena poodiumilt välja

Postimees Sport
Kristjan Ilves
Kristjan Ilves Foto: FLAWIA KRAWCZYK / EESTI SUUSALIIT

Sel nädalavahetusel võistlevad kahevõistlejad Austrias Seefeldis. Laupäeval toimunud etapil oli Kristjan Ilves hüppevooru järel kolmas, suusasõidus ületas ta finišijoone neljandana. Postimees vahendas võistlust tekstipõhise otseblogina.

Ilves alustas laupäeva hüppemäel suurepärase sooritusega. Eestlane tegi päeva pikima hüppe, mille pikkuseks mõõdeti 111,5 meetrit. 143,3 punktiga tõusis ta esikohale, kuid tema järel suutsid rohkem punkte koguda austerlane Johannes Lamparter (109 m, 145,8 p) ja jaapanlane Ryota Yamamoto (106 m, 144,1 p).

MK-sarja liidri Jarl Magnus Riiberi katse ebaõnnestus. Ta hüppas vaid 95,5 meetrit ning kaotanuks suusarajal liidrile 2.21. Hiljem kohtunikud tema tulemuse hoopis tühistasid, seda ebakorrektse kombinesooni tõttu.

10 km suusavõistlusele sai Ilves startida kümme sekundit pärast Lamparteri. Koduradadel võistelnud Lamparter läks kohe oma teed, juba 1,2 km vaheajapunktis oli ta sisse saanud 22,4-sekundilise edu. Alates 3,7 km vaheajast jälitas austerlast kuueliikmeline grupp, kuhu kuulus ka Ilves. Nende kaotus oli Lamparterile siis 35 sekundit.

Tempot tegid sakslased Vinzenz Geiger ja Julian Schmid, kuid vahe kippus visalt sulama. Viimasele 2,5 km ringile minnes oli see vähenenud 27,6 sekundi peale ning oli selge, et Lamparteri enam kinni ei püüa.

Nii otsustasid sakslased ülejäänud kaks poodiumikohta omavahel ära jagada ja tegid viimasel tõusul otsustava spurdi. Seefeldis võttis esimese etapivõidu Lamparter, teiseks tuli Geiger ja kolmas oli Schmid.

Ilves edestas finišiheitluses austerlast Franz-Joseph Rehrli 0,2 sekundiga ning tuli neljandaks. Sellega kordas Ilves oma hooaja parimat tulemust, sest esimesena jäi ta poodiumilt välja ka nädal tagasi Saksamaal Klingenthalis toimunud MK-etapil.

MK-sarja punktitabelis tõusis Ilves tagasi esikümnesse, eestlasel on nüüd koos 304 punkti. Liider on jätkuvalt Riiber (723 p), vaid 28 punktiga jääb temast maha tänane võitja Lamparter. Kolmas on norralane Jens Luraas Oftebro, kes oli laupäeval kaheksas.

Seefeldi minituuri jätkub viimase võistlusega homme. Hüppevoor algab kell 12.20, 12,5 km pikkusele suusasõidule antakse start 14.25.

Enne võistlust:

Eile peetud proovivõistlusel lendas Ilves 102,5 meetrit ja teenis 126,3 punkti. See andis talle 16. koha. Parima hüppe tegi jaapanlane Ryota Yamamoto, kes sai 155,7 punkti. Teine oli norrakas Jarl Magnus Riiber (146,4) ja kolmas austerlane Johannes Lamparter (141,1).

Seefeldis peetakse kolm võistlust, mille suusadistantsid on vastavalt 7,5 km, 10 km ja 12,5 km. Kõikidel kordadel on kavas Gunderseni meetodil peetavad võistlused ehk kõigepealt hüpatakse ja suusarajale minnakse vastavalt hüppe tulemustele jälitussõidu formaadis.

Reedesel hüppevõistlusel piirdus Ilves 121,9 punktiga ning sai 14. koha. Suusarajal väsis ta viimasel ringil ning langes lõpuks 16. kohale.