Head viskepäeva nautinud Vene aitas koduklubi Meistrite liigas 16 parema hulka

Karl-Joosep Küngas
Siim-Sander Vene käsi oli kuum.
Siim-Sander Vene käsi oli kuum. Foto: Tairo Lutter

Eesti korvpallikoondise kapten Siim-Sander Vene aitas enda koduklubi Jeruusalemma Hapoeli Meistrite liigas võõrsil 92:69 võiduni Istanbuli Darüssafaka üle. Võiduga kindlustati koht ka eurosarja 16 parema hulgas.

Hapoel läks tänasele kohtumisele vastu olukorras, kus võit tagas neile otse koha 16 parema hulgas, ent kaotus tähendanuks, et edasipääsu eest tulnuks pidada veel kahe võiduni peetav sõelmäng mõne teise alagrupi meeskonnaga. Darüssafaka seis oli aga juba kindel ning nemad liiguvadki sõelmängudele.

Võidukohustus Hapoeli kuidagi ei kammitsenud. Kui avaveerandi kaotas Iisraeli klubi 22:24, siis poolajaks olid nad juhtimas 51:41. Viimaseks veerandajaks oli Hapoel endale võidelnud juba 16-punktilise eduseisu, mis lõpuks 92:69 võiduks vormistati.

Väga suures võidus oli oluline roll ka Venel, kes algkoosseisus alustades 20 minutit väljakul viibis. Tema kontosse jäi nelja tabatud kaugviske juures 12 punkti ja kolm korvisöötu. Tema +/- näitaja oli meeskonna viies +15. Hapoeli resultatiivseimaks kerkis 18 silmaga Zack Hankins.

Meistrite liigas alustatakse 16 tugevama meeskonna osavõtul vahegruppidega 24. jaanuaril. Hapoel kuulub I-gruppi, kus on endale koha taganud ka Prantsusmaa tippklubi Strasbourg. Veerandfinaali pääsemiseks tuleb enda nelikus olla kahe parema seas.