791 minutit ootust lõppes: Messi lõi oma 1000. mängus MMi play-off'ide esimese värava

Toimetas Ville Arike
Argentina koondise liider Lionel Messi pärast Austraalia alistamist ja veerandfinaali jõudmist. Foto: Petr David Josek/AP Photo/Scanpix

Jalgpallimaailma suuremaid staare Lionel Messi osales MMi play-off-mängus esimest korda juba 16 aastat tagasi. Selle faasi matše oli tema arvel enne tänavust aastat juba kaheksa, kuid väravat polnud ta neis löönud. Laupäev tõi vabanemise.

Statistikud arvutasid välja, et Katari MMi kaheksandikfinaal Austraaliaga on Messi karjääri 1000. mäng. Ning mängumees ise tähistas juubelit parimal võimalikul moel. Ta avas 35. minutil skoori, aidates Argentina 2:1 võiduni.

Kuidas Messil siiamaani olid MMide play-off-mängud läinud?

2006. aasta

Kaheksandikfinaalis pääses ta Mehhiko vastu 84. minutil väljakule, mängis ka lisaaja ning Argentina võitis 2:1 tänu Maxi Rodriguezi väravale. Messi ei teinud ühtegi pealelööki.

Veerandfinaalis Saksamaaga jäi Messi pingile, Argentina kaotas penaltitega.

2010. aasta

Kaheksandikfinaalis mängis Argentina taas Mehhikoga ja võitis seekord 3:1. Messilt 3 pealelööki, neist 2 väravaraami.

Ning veerandfinaal taas Saksamaaga ja taas kaotus, seekord koguni 0:4. Messilt tervelt 7 pealelööki, neist 2 raami, kuid tulemuseta.

2014. aasta

Isegi teekond finaali lõppes väravata.

Kaheksandikfinaalis alistas Argentina Šveitsi lisaajal 1:0, Messilt 2 lööki, 1 raami ja 120 minutit.

Veerandfinaalis Belgiaga normaalajal 1:0, Messilt jälle 2 lööki, 1 raami ning seekord mõistagi 90 minutit.

Poolfinaal Hollandiga lõppes 0:0 (Messilt 1 pealelöök, raami), Argentina võitis penaltitega 4:2 ning neist ühe realiseeris Messi.

Finaalis kaotati Saksamaale lisaajal 0:1, Messilt 120 minutiga 4 lööki, neist 1 raami.

2018. aasta

Turniiri meeldejäävaimas kaheksandikfinaalis tuli Argentinal tunnistada tulevase võitja Prantsusmaa 4:3 paremust. Messilt 4 pealelööki, neist 1 raami. Ses mängus andis ta siiski 2 väravasöötu (1 sööt oli nii 2010 kui ka 2014 play-off'is).

2022. aasta tõi lõpuks play-off'is esimese värava. 791 minutit ootust lõppes.