Leedu mängujuht korraldas debüüdil vinge kontserdi ja vedas Sadama üle pika aja võidule

Leedu mängujuht Tadas Pazera kerkis debüütmängus üleplatsimeheks.
Leedu mängujuht Tadas Pazera kerkis debüütmängus üleplatsimeheks. Foto: Pärnu Sadam

Pärnu Sadama korvpallimeeskonnal oli koduses spordihallis Ventspilsi vastu tähtis mäng, sest Eesti-Läti ühisliigas oli kaotusseeria veninud juba viiemänguliseks.

Valitseva Eesti meistermeeskonna eest tegi debüüdi 24aastane ja 194sentimeetrine Leedu tagamängija Tadas Pazera, kes alustas hooaega kodumaal Utena Juventuses, aga pääses platsile vaid kahes matšis.

Pazera on Eestis mänginud varemgi, kui esindas Tallinna Kalevit ühes mängus nii 2019/2020. hooajal kui mullu. Eelmise hooaja veetis leedukas Prantsusmaa kõrgliigas Le Porteli meeskonnas, kus sai 11 matšis platsile keskmiselt viieks minutiks.

Pärnu peatreener Gert Kullamäe saatis Pazera kohe algviisikus väljakule. Veel jooksid lahtihüppeks platsile Robert Valge, Mihkel Kirves, Troy Barnies ja Ivo Van Tamm. Pazera oli avaveerandil kuue silmaga Sadama resultatiivseim, ent patustas kolme pallikaotusega. Tabloo näitas liigatabeli viienda vastu 16:19.

Teisel veerandil sai Pärnu mängu jooksma ja spurtis viie minutiga 15:4. Seejuures oli keskses rollis just Pazera, kes vabaviskejoonelt oli kõmmutanud 8/8. Kui Leedu mängujuht oma esimese, väga keerulise kolmese sopsas, sai Ventspilsi peatreeneril Gints Fogelsil villand ja ta võttis aja maha (31:23). Avapoolaja viimastel sekunditel viskas leedukas enda 15. punkti ja Sadam juhtis pikemaks pausiks 45:33.

Tadas Pazera.
Tadas Pazera. Foto: Pärnu Sadam

Ehkki pärnakatel läks teise poolaja algus lörri ja nad olid kolm minutit kuival, ärkas seejärel Pazera, kes viskas kaks rasket korvi ja venitas vahe taas 12 punktini (51:39). Enne otsustavat neljandikku oli Pärnu edumaa 274pealise kodupubliku ees 60:53.

Viimase veerandi alguses, kui Sadama mängu juhtis katseajal Isaiah Hart, kiskus asi hapuks: meie mehi pressiti üle välja ja rünnkujoonisest ei jäänud midagi järele. Siis kõmmutas kunagine Pärnu mängumees Linards Jaunzems lätlaste eest kolmese ja vahe oli vaid kaks punkti.

Seejärel vahetas Kullamäe Harti välja, Pazera võttis dirigeerimise üle ja kõik jooksis taas jonksu: Pärnu spurtis 14:2 ja viis minutit enne lõpusireeni oli noor võit käes (74:60). Paraku ei jätnud 356 kilomeetri kauguselt tulnud külalised jonni ja 2.14 enne lõppu oli vahe neli silma (74:70). Taas oli platsile jäänud Hart, mitte Pazera.

Kullamäe vahetas uuesti leeduka ameeriklase vastu: Pazera tabas lühikese ajaga kaks vabakat, andis ilusa resultatiivse söödu ja vedas debüütmängul uue koduklubi 81:75 võidule.

Pazera statistikarida: 31 minutit, 25 punkti (kahesed 6/11, kolmesed 1/2, vabakad 10/11), viis lauapalli ja kuus söötu. Miinuspoolele läks seitse pallikaotust, kuid kokku tuli ikka vinge efektiivsusnäitaja 31. Valge lisas 15 ja Tamm 11 punkti. Ventspilsi resultatiivseim oli 16 silmaga Kristaps Mediss.

Pärnu Sadam tundis Eesti-Läti ühisliigas üle 50 päeva võidurõõmu.
Pärnu Sadam tundis Eesti-Läti ühisliigas üle 50 päeva võidurõõmu. Foto: Urmas Luik

Kui Pärnu alustas ühisliigat kolme võiduga, järgnes sellele viis kaotust. Nüüd maitsesid pärnakad üle 50 päeva taas võidurõõmu ja kerkisid tabelis 16 tiimi hulgas kaheksandaks. Ventspilsil on kaheksa võitu ja neli kaotust, mis annab kuuenda koha.

“Olen üliõnnelik, et võit lõpuks ära tuli,” tõdes Valge mängujärgses intervjuus Delfile. “Oleksime vahepeal nagu ära unustanud, kuidas võitmine käib, selles liigas oleme järjest ainult peksa saanud. Tuli raskelt, aga miks peakski Ventspilsi vastu kergelt tulema? Muidugi andis leedukas Tadas alustuseks kohe kõva kontserdi.”

Pärnakad tulevad uuesti platsile kolmapäeval, kui kodusaalis tuleb võõrustada Tartut, kelle vastu kukuti hiljuti karikavõistlustelt välja.

Barnies siirdub Poola meistriliigasse

Troy Barnies.
Troy Barnies. Foto: Švyturio Arena/Facebook

Pärast matši teatas Pärnu Sadama ühe liidri Troy Barniese agentuur Prime Athlete Management, et 33aastane ja kahemeetrine ääremängija sõlmis lepingu Poola kõrgliigaklubiga Lublin Start.

Barnies viskas Eesti-Läti ühisliigas 30 minutiga keskmiselt 11,6 punkti, hankis 4,6 lauapalli ja jagas 2,6 resultatiivset söötu.