Suurest kaotusseisust välja rabelenud Žalgiris pidi ikkagi Euroliigas koduväljakul esimest kaotust tunnistama

Karl-Joosep Küngas
Derrick Williams.
Derrick Williams. Foto: Stefanos Kyriazis / ipa-agency.net/SCANPIX

Korvpalli Euroliiga 11. vooru lõpus läksid Leedus vastamisi kohalik au ja uhkus Kaunase Žalgiris ja neile külla sõitnud Ateena Panathinaikos. Rünnakul hätta jäänud Žalgiris tunnistas vastaste 81:67 paremust.

Leedu korvpalli tippklubi pidi esimest korda Euroliigas koduväljakul kaotusekibedust tunnistama. Tänavust hooaega Euroopa tugevaimas korvpalliliigas alustati koduväljakul võitudega nii FC Barcelona, Bologna Virtuse, Berliini Alba ja Milano Olimpia üle.

Täna olid Žalgirise mängijad hädas visketabavusega ning nõnda lasti kohe kreeklastel mängu sisse saada. Avaveerandil juhtis Panathinaikos koguni 16 silmaga ning lõpuks võitis perioodi 27:13. Poolajapausile mindi kreeklaste 44:28 juhtimisel.

Kolmandal veerandajal suutis kodumeeskond siiski muudatuse sisse tuua ning ühtäkki vähendati vahe ainult seitsmele punktile. Viimasele neljandikule mindi Kreeka tippklubi 60:53 eduseisul.

Žalgiris tagasitulekut täielikult ei suutnud ikkagi teha. Parimal juhul jõuti vastastest nelja silma kaugusele, ent enamaks poldud suutelised. Nõnda teenis Panathinaikos lõpuks 81:67 võidu.

Võitjate edukaimana viskas üleplatsimeheks kerkinud Derrick Williams 25 punkti. Teda toetas Dwayne Bacon 19 silma ja kaheksa lauapalliga. Leedu klubi parimana viskas Keenan Evans 18 punkti. Kevarrius Hayes ja kapten Edgaras Ulanovas lisasid 10 silma.

Liigatabelis hoiab Žalgiris endiselt kaheksandat kohta, olles kogunud kuus võitu ja viis kaotust. Panathinaikos tõusis viie võidu ja kuue kaotusega 10. reale.