BLOGI Parimalt kohalt alustanud Sainz rammiti rajalt välja, Verstappen võitis sõidu ja Red Bull konstruktorite karika

Postimees Sport
USA Grand Prix start. Esiplaanil avakurvis liidriks kerkinud Max Verstappen (Red Bull). Foto: MIKE SEGAR/REUTERS/Scanpix Baltics

USAs Austinis sõidetud vormel 1 sarja hooaja 19. etapi võitis Max Verstappen Lewis Hamiltoni ja Charles Leclerci ees. Postimees vahendas kihutamist tekstipõhises otseblogis.

Sõit algas dramaatiliselt, sest parimalt kohalt lähtunud Carlos Sainz rammiti kohe esimeses kurvis rajalt välja ning juhtima pääses Verstappen. Paarikümne ringi möödudes käis aga kahel korral rajal turvaauto ja rivi sai uuesti kokku.

Teises boksipeatuses olid Verstappeni sõitu kihva keeramas Red Bulli mehaanikud, paus venis tavalisest ligi kümme sekundit pikemaks. Ent tagasi rajale jõudes suutis Verstappen esmalt mööduda Leclercist ja veidi hiljem ka Hamiltonist. Mercedesel jäi hooaja esimene etapivõit ikka saamata.

Sõidu esikümme:

Verstappen oli sel hooajal aga juba 13. korda kiireim, korrates vormel 1 sarja rekordit. Ning Red Bull kindlustas Konstruktorite karika ning mälestas sellega eile siitilmast lahkunud tiimi omanikku Dietrich Mateschitzi parimal võimalikul moel.

Esikümme kokkuvõttes:

Enne võistlust

Kvalifikatsioonis sõitis Sainzi järel sai teise aja (+0,065 sek) tema tiimikaaslane Charles Leclerc ja kolmanda eelmisel etapil Jaapanis MM-tiitli kindlustanud Red Bulli piloot Max Verstappen (+0,092). Ent Leclerc kukutati kümne koha võrra tahapoole ning nõnda saab esireast Sainzi kõrvalt startida Verstappen.

Leclerciga sarnane saatus tabas Red Bulli teist piloot Sergio Perezit, kes tuli Mercedese mehe Lewis Hamiltoni ees neljandaks. Kõik need karistused tähendavad aga Hamiltonile kolmandat stardikohta.

Lisaks on Red Bullil võimalik täna kindlustada konstruktorite arvestuse esikoht. Selleks piisab, kui Verstappen või Perez etapi võidab või teenitakse kolmas ja neljas koht. Lähimast jälitajast Ferrarist ei tohi teenida vähem kui 19 punkti.