Ronaldol löödi Portugali võidumängus nina korralikult veriseks

Karl-Joosep Küngas
Cristiano Ronaldo pidi Tšehhis lippama väljakul verise ninaga.
Cristiano Ronaldo pidi Tšehhis lippama väljakul verise ninaga. Foto: IMAGO/DPPI/SCANPIX

Portugali jalgpallikoondis teenis UEFA Rahvuste liiga A-divisjoni teises grupis veenva 4:0 võidu Tšehhi üle ning nüüd ollakse favoriidid ka alagrupivõidule.

Portugal läks võõrsil toimunud lahingusse teadmisega, et nad vajavad ainult võitu, et hoida elus võimalust A-divisjoni finaalturniirist. Nõnda alustati kohe esimestest minutitest tšehhide survestamist ning suures plaanis kandis see kiiresti ka vilja.

Ainus Portugali tagasilöök sündis 14. minutil, mil väljakule löödi siruli nende kapten Cristiano Ronaldo. Portugali tähtmängija ründas karistusalas tsenderdust, ent pallini jõudis esimesena Tšehhi väravavaht Tomas Vaclik, kelle rusikad maandusid lõpuks Ronaldo näos. Maailma üks parimaid mängumehi vajas paariminutilist turgutamist, ent ta suutis kohtumist veritseva ninaga jätkata.

Portugali sangariks kerkis ootamatult Manchester Unitedis leiba teeniv Diogo Dalot. Äärekaitsja avas 33. minutil mänguskoori ning lõi teisel poolajal veel ühe tabamuse. Seejuures olid need 23-aastasele mängumehele karjääri esimesed väravad Portugali särgis. 4:0 võidu vormistasid veel Bruno Fernandes ja Diogo Jota.

Enne viimast vooru on tabeliseis teises grupis väga põnev. Portugal asus 10 punktiga esikohale ning 8 silmaga langes teiseks Hispaania, kes alistus 1:2 koduväljakul Šveitsile. Viimased hoiavad 6 punktiga kinni kolmandast kohast ning Tšehhi jätkab 4 silmaga viimasel kohal.

Viimases voorus võõrustab Portugal Hispaaniat ning väljalangeja otsustavad Šveitsis tabeli kaks viimast.