Eesti meistrivõistlustel startis võistluskeelu alt vabanenud lätlane, tiitlid võitsid Tomingas ja Zahkna

Andrejs Rastorgujevs.
Andrejs Rastorgujevs. Foto: Assar Jõepera/Fotoluks

Laupäeval ja pühapäeval peetakse Tehvandil suvebiatloni Eesti meistrivõistlused. Avapäeval olid kavas sprindidistantsid, täiskasvanute arvestuses võidutsesid Tuuli Tomingas ja Rene Zahkna. Võistlustules oli ka lätlane Andrejs Rastorgujevs, kel lõppes septembri alguses 18-kuuline dopingureeglite rikkumise eest saadud karistus.

Naiste 7,5 km distantsil käis võitja Tomingas ühel 150 meetrisel trahviringil, seda pärast teist lasketiiru. Tema võiduajaks oli 21.33,09, teiseks tulnud Susan Külm (0+2) kaotas 15,54 sekundiga. Kolmandaks tuli leedulanna Lidija Zhurauskaite (0+1, +55,39).

Tuuli Tomingas.
Tuuli Tomingas. Foto: Assar Jõepera/Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

Meeste 10 km sprindi võitis Zahkna, kes läbis lasketiirus puhaste paberitega. 23,02 sekundiga kaotas talle leedulane Vytautas Strolia (0+2), kolmas oli samuti leedulane Maksim Fomin (0+0, +24,12).

Stardis oli ka 11. septembril poolteist aastat kestnud võistluskeelust vabanenud Rastorgujevs, kes sai viienda koha. Lätlane käis kokku neljal trahviringil ja kaotas Zahkna 1.21,26.

Rastorgujevsile määrati 2021. aasta märtsis võistluskeeld, sest ta oli viimase 12 kuu jooksul jäänud dopinguametnikele kättesaamatuks kolmel korral.

Eestlastest oli paremuselt teine seitsmendaks tulnud Kristo Siimer (2+3, +1.50,09), üheksas oli Robert Heldna (2+1, +1.53,88).

Kõikide tulemustega saab tutvuda siin. Pühapäeval toimuvad Otepääl ühisstardist võistlused.