Käsipallurid tõid Rumeenia suurturniirilt kuuenda koha

Lõuna-Eesti Postimees
U18 koondis koos toetajatega Rumeenias
U18 koondis koos toetajatega Rumeenias Foto: Eesti käsipalliliit

Eesti U18 käsipallikoondis kohtus Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni mängudel viienda koha mängus Slovakkia koondisega, kellele kaotati 29 : 38. Seega naasevad eestlased Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni mängudelt kuuenda kohaga.

Avavärv tuli eestlastelt ning Põlva käsipalliklubi mängija Andero Viljus väravas tõrjus vastase viskeid. Vastane aga võitles ning kuigi eestlased said poolaja keskpaigaks kaheväravalise eduseisu, olid 23. mänguminutiks eestlased tagaajaja rollis. Poolajale läks Eesti minimaalses kaotusseisus 15 : 16.

Teise poolaja alguses ei saanud eestlased rünnakut toimima. Kuigi Viljus tegi häid tõrjeid, olid koondislased rünnakul hädas vastase väravavahiga ning kaotusseis kasvas kümneväravaliseks. Mängu lõpuks tuli vastu võtta kaotus.

«Tegime sellel turniiril kõige halvema teise poolaja,» nentis peatreener Kalmer Musting. «Kui esimesel poolajal mängisime vastasega võrdselt, siis teisel lagunesime kohe alguses ära,» lisas peatreener.

Ta tõdes, et teisel poolajal ei teinud mängijad platsil häid otsuseid, kindlates olukordades jäeti värav realiseerimata.

«Suur vahe tekitas pinget; hakati kohtunikega vaidlema, mille eest määrati kaheminutilisi eemaldamisi. Tekkis moraalne langus. Üldiselt seitsme-kaheksaväravalist vahet ikka tagasi ei mängi, selleks peab sisu ja suur tahtmine olema, meil aga täna seda polnud,» võttis ta turniiri viimase kohtumise kokku.

Eesti parimaks valiti kohtumises Slovakkia vastu viis väravat visanud Arno Vare. Põlva klubi mängijatest tabas Joonas Vassiljev kolm, Randel Matthias Lepp ja Karl Markus Kannel kaks väravat.